Osmaniye
DOLAR9.3282
EURO10.8562
ALTIN533.31
İlyas KÖR

İlyas KÖR

Mail: [email protected]

İnsanları anlayabilmek!..

Bir kentte yaşayan insanları anlamak öyle kolay olmasa gerek! Bu kentte doğdum ve yaşamaktayım, mesleğim gereği halkın sorunlarını dile getirmek, yönetilenler yönetenler arasında köprü görevini görevini üslenirken, kentimizin de sağlıklı yaşanabilir bir yerleşim birimi olmasından yana uğraş vermekteyim.

Halka hizmet etme noktasında uyuşuk çalışanlar, işlerini yeterince yapmayanlar, uyuşuk, günü kurtarmak isteyen yetkili ve etkili yöneticilerin eksik veya hataları olduğunda haber yapmak ve gündeme getirmek bizlerin görevi olduğunun bilinci ile yaşamaktayım.

Olumsuz haberin bir ucu kendilerine dokunanlar, fincancı katırlarını ürkütmüşüm gibi çevresindeki insanlarla konuşurken olayları saptırmaya çalışıyorlar.

Önce kendilerinin yapmaları gereken hizmetleri sağlıklı şekilde yerine getirip getirmediklerini akıl süzgecinden geçirmeyen görev sorumsuzları, hemen haberi yazan kişileri farklı yönlerle suçlamakla kendilerini aklamaya çalışıyorlar.

Öyle ya, konuştukları, dertleştikleri yöneticiler de kendileri gibi olursa, günün birinde onların da bir hatasının olması halinde gazeteci sorunu gündeme taşıyacaktır, öyleyse hep birlikte böylesi bir gazeteci için ortak akılla çeşitli suçlamalar yapılması işlerine gelecektir! Oysa ‘her kuşun etinin yenmeyeceği’ halk deyimini unutuyorlar böylesi kişiler.

Kaba kuvvetle bir şey anlayamayacaklarını biliyorlar, satın alabilmek için de henüz öyle bir paranın basılmadığı da biliyorlar! Öyleyse ne yapalım, özeline girelim, kamuoyunda küçültücü dedi-kodu üretim merkezini yaygınlaştırarak kendimizi aklamaya çalışalım diyerek günlerini kurtarmaya çalışıyorlar! Halkın sesi ve soluğu olmak öyle kolay değildir. Aynı meslekteki kişilerin hepsi aynı olması olası da değildir.

Birileri ile bir başkalarını karıştırmak ve herkesi aynı kefeye koymak bazı anlarda ortaya atılan iddialar, yalan ve dedi-kodular karşısında bataklığı kurutmak yerine, daha da bataklığın içerisine gömülmenizi sağlayabilir!

Bu halkın sağlıklı, huzurlu, mutlu ve barış içerisinde yaşaması için devletin kasasından maaşınızı alıyorsanız, görev yaptığınız kurumun sorumlusu olarak biliniyorsanız, belli bir sıfatınız varsa, elbette eksik veya aksaklıklar dile getirilecek, sizler de görev sorumluluğu bilinci ile sorunu çözmek zorundasınız!

Sabahleyin gelip, öğle yemeği molasının ardından yeniden koltuğuna oturup, mesai bitiminde de evinize gidip ‘dizi izleyerek’ günü kurtarmaya çalışıp, ay sonunda da maaşınızı aldıktan sonra ailenizle hafta sonu pikniklerinde eğleniyorsanız, bunları düşündüğünüz kadar halkın da sağlıklı yaşamını düşünmek zorundasınız! İşinde ve görevinde hakkı ile çalışan kimseyi karşıma almadım, özel olarak yine kimse ile sürtüşmem olmadı.

Bu güne kadar yazdıklarım ve bundan sonrasında da yazacaklarım, toplumsal anlamda kitleleri, yani halkımızın sorunlarını ilgilendiren olaylar olduğu gibi aynı çizgide de mesleğimi sürdüreceğim.

Kendi kıçlarındaki yamaları kapatabilmek adına, haklarında haber yazılanlar farklı yöntemler ve dedi-konu üretme merkezlerini çalıştıracaklarına, akıllarını çalıştırsalar daha iyi olacaktır.

Ben de bir insanım, gündeme getirilen bir sorun varsa, açıklayın, aydınlatın onu da halkımızla paylaşmaya hazırım.

Sorunları birlikte çözelim, benim isteğim bu, gerisi bağlar gazeli derler ya! Mutlu günler dileklerimle…


 

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar