Osmaniye
DOLAR17.955
EURO18.2736
ALTIN1017.1
Yusuf Cinkara Otomotiv

Vali Su: Mersinde OSB sayısı 10a ulaştı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Vali Su: Mersinde OSB sayısı 10a ulaştı
Abone ol
MERSİN VALİSİ ALİ İHSAN SU, MERSİN-TARSUS TARIMSAL ÜRÜN İŞLEME İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ'NİN (TÜİOSB) GELMİŞ OLDUĞU NOKTA İLE 2022 YILI HEDEF VE PLANLARININ DEĞERLENDİRİLDİĞİ TOPLANTIYA KATILDI.

Mersin Valisi Ali İhsan Su, Mersin-Tarsus Tarımsal Ürün İşleme İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin (TÜİOSB) gelmiş olduğu nokta ile 2022 yılı hedef ve planlarının değerlendirildiği toplantıya katıldı.


TÜİOSB Yönetim Kurulu Başkanı Gül Akyürek Balta ile iş insanlarının da yer aldığı toplantıda konuşan Vali Su, Mersin’de Organize Sanayi Bölgelerinin sayı bakımından 10’a ulaştığını ve buna yeni OSB’lerin de ekleneceğini belirterek, ülkenin gelişimi için bu yatırımların çok önemli olduğunu söyledi. Konuşmasının devamında Türkiye’nin yeni ekonomi politikasında OSB’lerin çok önemli bir yeri olduğunu vurgulayan Vali Su, bu çerçevede Mersin’de OSB’lerle ilgili çalışmaların hızla devam ettiğini belirtti.


Vali Su; “TÜİOSB ile yeşil, dijital ve akıllı bir OSB kuracağız. Günümüzde havayı kirletmeyen, dijital ve yalın üretim yapan OSB’ler önem kazanmaktadır. Şuan altyapı çalışmalarımız devam ediyor, ancak siz değerli iş insanlarının da projelerinin hazır olması ve yapacağı yatırımları şimdiden planlaması lazımdır. Burada yapılan bilgilendirmeleri de dikkate alarak, planlarınızı hazırda tutmanızı öneririm. Toplantıya katkı sunan herkese teşekkür ediyor, tüm iş insanlarımıza çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.


TÜİOSB’de yürütülen altyapı, inşaat çalışmaları ile fabrika inşaat projelerinin eş zamanlı olarak tamamlanması konusunda bilgilendirilme sunumlarının yapıldığı toplantıda, fabrika inşaatlarını planlarken Avrupa Yeşil Mutabakatını, çevre ve insana saygıyı esas alan, ’Endüstri 4.0’ yatırımına uygun dijital altyapı ve ’Lead Sertifikalı’ bina projeleri oluşturmalarının önemi vurgulandı.


Toplantıda TÜİOSB Yönetim Kurulu Başkanı Gül Akyürek Balta da bir konuşma gerçekleştirdi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bodrumda Akdeniz Foku sürpriziÖnceki Haber

Bodrumda Akdeniz Foku sürprizi

Bandırma Belediyesi ile Üniversite arasında iş birliği protokolü imzalandıSonraki Haber

Bandırma Belediyesi ile Üniversite arası...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar