Osmaniye
DOLAR18.8383
EURO20.3282
ALTIN1128.4

Ünlü estetikçi Akbaş: 15-16 yaşlarında burun estetiği doğru değil

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ünlü estetikçi Akbaş: 15-16 yaşlarında burun estetiği doğru değil
Abone ol
ÜNLÜ ESTETİKÇİ DOÇ. DR. HAYATİ AKBAŞ, "TÜRKİYE’DE EN ÇOK YAPILAN ESTETİK AMELİYATI BURUN AMELİYATIDIR. 15-16 YAŞINDAKİ GENÇLER DAHA İYİ GÖZÜKMEK İÇİN BURUN ESTETİĞİ YAPTIRMAK İSTİYORLAR ANCAK BU DOĞRU DEĞİL. MÜMKÜNSE FİZİKSEL GELİŞİM TAMAMLANMALI VE ORTALAMA 18 YAŞLARINA KADAR BURUN HASTALIĞI YOKSA İSE ESTETİK YAPILMAMALIDIR" DEDİ.

Ünlü estetikçi Doç. Dr. Hayati Akbaş, "Türkiye’de en çok yapılan estetik ameliyatı burun ameliyatıdır. 15-16 yaşındaki gençler daha iyi gözükmek için burun estetiği yaptırmak istiyorlar ancak bu doğru değil. Mümkünse fiziksel gelişim tamamlanmalı ve ortalama 18 yaşlarına kadar burun hastalığı yoksa ise estetik yapılmamalıdır" dedi.


FBM Tıp Merkezi sahibi Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Hayati Akbaş, burun estetiği hakkında bilgi verdi. Burun estetiği plastik cerrahide, estetik cerrahide en çok yapılan ameliyatların başında geldiği söyleyen Akbaş, "Burun insan yüzünün karakteristik kimliğini en çok en çok belirleyen anatomik yapılardan bir tanesi. Dolayısı ile burunun büyük olması, normalden küçük olması, eğri olması yüzün ahengini bozmaktadır. Kadın ve erkeklerde burunda nefes alma fonksiyonu açısından ve yüz güzelliği estetiği bakımından herhangi bir sıkıntı ameliyat gerektirebilir. Çünkü burunda nefes almanıza engel olabilecek iç kemikte bir eğrilik olursa sağlıklı nefes alınamaz. Bu durum burunu ameliyata götüren bir faktördür. Yine burunun görüntüsünde, şeklinde bir problem olursa her türlü eğrilik, büyüklük ve küçüklük gibi durumları kolay bir ameliyatla çözebiliyoruz. Türkiye’de en çok yapılan estetik ameliyatı burun ameliyatıdır. Plastik cerrahilerinde en fazla yaptığı ameliyat yine burun ameliyatıdır" diye konuştu.Estetik için doğru yaş


Burun estetiğinde önemli olanın doğru zamanda, doğru şekilde, doğru bir işlemle olması gerektiğini belirten Akbaş, "Sadece estetiğe önem vererek, fonksiyon ihmal edilerek yapılması doğru değildir. Ama aynı zamanda sadece fonksiyonel olarak yapıyorum diye burundaki deformiteyi görmezden gelmek, düzeltmemek bazen hastalarda mutsuzluğun kaynağı olabilir. Mümkün mertebe fiziksel gelişim tamamlandıktan sonra bu estetik yapılmalıdır. Bazen çok erken zamanlarda estetiğe gidildiğini duyuyoruz. 15-16 yaşındaki gençler daha iyi gözükmek için burun estetiği yaptırmak istiyorlar ancak bu doğru değil. Mümkünse fiziksel gelişim tamamlanmalı ve ortalama 18 yaşlarına kadar burun hastalığı yoksa ise estetik yapılmamalıdır. Bu yaşlardan sonra estetiğin belirli bir yaş limiti yoktur. Çok ileri yaşlarda da insanın psikolojisini, görüntüsünü olumsuz yönde etkileyip hayatına negatiflik katıyorsa burun estetiği yapılabilir" şeklinde konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Özel öğrenciler hem meslek öğreniyor hem para kazanıyorÖnceki Haber

Özel öğrenciler hem meslek öğreniyor hem...

İngiliz Youtuber Kristen Hanby, Türkiyede saç ektirdiSonraki Haber

İngiliz Youtuber Kristen Hanby, Türkiyed...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar