Osmaniye
DOLAR16.7013
EURO17.5274
ALTIN970.59
Yusuf Cinkara Otomotiv

Uğur Gülen: "Sigorta Bilincinin Gelişmesi İçin Çalışıyoruz"

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Uğur Gülen: "Sigorta Bilincinin Gelişmesi İçin Çalışıyoruz"
Abone ol
Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen, Sigorta Haftası’na yönelik yaptığı açıklamalarda, “Türkiye’de sigortacılık penetrasyonu hala düşük seviyelerde seyrediyor.

Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen, Sigorta Haftası’na yönelik yaptığı açıklamalarda, “Türkiye’de sigortacılık penetrasyonu hala düşük seviyelerde seyrediyor.

Yarınları güvence altına alabilmek adına toplumsal sigorta bilincinin gelişmesi büyük önem taşıyor’’ dedi.

Yeni nesil sigortacılık anlayışıyla müşteri odaklı yaklaşımlarını sürdüren Aksigorta, Sigorta Haftası’nda ‘sigortasız olmayacağını’ bir kez daha hatırlattı.

Sigortalı olmanın değerinin riskle karşı karşıya kalmadan anlaşılmadığını ve sigortanın önemini anlatmak için bu haftanın önemli bir fırsat olduğunu vurgulayan Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen, “Sigorta sektörünün nihai amacı hayatı kolaylaştırmak, geleceği güvence altına almaktır. Ancak ne yazık ki Türkiye’de sigortacılık penetrasyonu hala oldukça düşük seviyelerde seyrediyor.

Bizi bekleyen riskler ne yazık ki belli başlı ve zorunlu olan sigorta poliçeleriyle sınırlı değil. Sağlıktan dijital risklere, konuttan seyahate bağlı risklere kadar hayatın içerisinde pek çok riskle karşı karşıya kalıyoruz. Toplumsal sigorta bilincinin gelişmesi için hem sektör hem de Aksigorta nezdinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz’’ dedi.

Aksigorta’nın ‘Bambaşka’ sigortacılık anlayışının arkasında müşterilerine yalnızca hasar anında dokunmanın yatmadığının altını çizen Uğur Gülen, sözlerini şöyle sürdürdü: “Aksigorta olarak, müşterilerimizin hayatlarındaki tüm potansiyel riskleri yönetmelerine destek oluyor; bu eksende kendimizi ürün, hizmet ve deneyim sunan bir ‘risk yoldaşı’ olarak konumlandırıyoruz.

Bu yüzden sunduğumuz sigortacılık hizmetini; fonksiyon odaklı değil, müşteri yolculuğu odaklı ve bu yolculuğun da sadece satış yolculuğu ile sınırlı olmadığı bir düzlemde ele alıyoruz. Satış öncesine ve sonrasına da odaklanarak müşterilerimizin risklerini doğru yönetebilmeleri için çalışıyoruz.’’ 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Eğlence değil sanki çatışma: 340 adet boş kovan bulunduÖnceki Haber

Eğlence değil sanki çatışma: 340 adet bo...

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu üyeleri ManisadaSonraki Haber

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar