Osmaniye
DOLAR13.4876
EURO15.1971
ALTIN774.17
Merve Otomotiv

Tarsusta öğrencilere hayvan sevgisi aşılayacak adım

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Tarsusta öğrencilere hayvan sevgisi aşılayacak adım
Abone ol
MERSİN'İN TARSUS İLÇE BELEDİYESİ İLE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA İMZALANAN İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ KAPSAMINDA, İLÇEDE ÖĞRENİM GÖREN ÖĞRENCİLER HER HAFTA GRUPLAR HALİNDE GEÇİCİ HAYVAN BAKIM EVİ VE REHABİLİTASYON MERKEZİ’Nİ ZİYARET EDECEK.

Mersin’in Tarsus ilçe Belediyesi ile Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında, ilçede öğrenim gören öğrenciler her hafta gruplar halinde Geçici Hayvan Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret edecek.


Tarsus ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren resmi ilkokul ve ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören öğrencileri kapsayan projeyle öğrencilerin hayvan sevgisi duyarlılıklarının arttırılması, eğlenerek öğrenmelerinin sağlanması, hayvan barınaklarına eğitsel amaçlara yönelik işlevsellik kazandırılması ve hayvan sevgisi konusunda duyarlı nesiller yetiştirilmesi amaçlanıyor. Öğrencilerin duygu dünyalarının zenginleştirilmesi, yaşayan bütün canlıların doğal haklara sahip olduğunun ve insanoğlu tarafından hayvanlara saygı gösterilmesinin, bir insanın diğerine gösterdiği saygıdan ayrı tutulamayacağının bilincine eriştirilmesi de projenin amaçları arasında.


Tarsus Belediyesi ile Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında her hafta bir okul öğrencilerini, Geçici Hayvan Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne götürecek.


Öğrenciler eğitim yılı boyunca, burada öğretmenleri ve Geçici Hayvan Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi görevlilerinin gözetiminde patili dostlar ile bir araya gelerek keyifli anlar geçirecekler. Bugüne kadar binlerce hayvansever ve öğrencinin ziyaret ettiği Tarsus Belediyesi Geçici Hayvan Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi protokol kapsamında Atatürk İlkokulundan gelen ilk öğrenci grubunu ağırladı.


Öğrenciler yanlarında getirdikleri mamaları patili dostlara yedirmeleri için görevlilere teslim ederken, kendilerine yaklaşan hayvanlara dokunup onları sevdi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kültürel miras Toroslarda yaşatılıyorÖnceki Haber

Kültürel miras Toroslarda yaşatılıyor

Karakoçanda spor tesisleri yenilendiSonraki Haber

Karakoçanda spor tesisleri yenilendi

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar