Osmaniye
DOLAR16.3605
EURO17.5662
ALTIN974.05
Merve Otomotiv

Şırnakta öğrenciler halaylar eşliğinde projelerini sergiledi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Şırnakta öğrenciler halaylar eşliğinde projelerini sergiledi
Abone ol
CUDİ DAĞININ ETEKLERİNDEKİ ŞIRNAK’IN SİLOPİ İLÇESİNE BAĞLI ÇUKURCA KÖYÜ ORTAOKULUNDA OKUYAN VE KENDİLERİNE NUHUN VE ELCEZERİNİN TORUNLARI OLARAK TANITAN MİNİKLER PROJELERİNİ HALAY EŞLİĞİNDE KÖYLÜLERE VE MİSAFİRLERE SUNDULAR.

Şırnak’ın Silopi ilçesine bağlı Çukurca Köyü Ortaokulu’nda “TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı” sergisi düzenlendi.


Cudi Dağı’nın eteklerindeki Silopi ilçesine bağlı Çukurca köyü ortaokulunda okuyan ve kendilerini Nuh’un ve El Cezeri’nin torunları olarak tanıtan minikler, projelerini halay eşliğinde köylülere ve misafirlere sergiledi. TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı sergisinin önemli bir proje olduğunu belirten Şırnak Milli Eğitim Müdürü Ahmet Özdemir, projelerin ve çalışmaların öğrencilerin gelişimine, çağın gereklerine göre yetişmesine önemli katkılar sağladığını düşündüğünü ifade etti. Özdemir, “Ayrıca akademik başarıya da olumlu etkileri olduğunu değerlendiriyoruz. Onun için Şırnak ilinde tüm okullarımızın bu çalışmalarda aktif olarak yer almalarını teşvik ediyoruz, destekliyoruz. Valimizin bu konulardaki desteği, gayretiyle diğer kurumlarla yaptığımız işbirlikleri ile ilimizde özellikle bu projeler anlamında çok ciddi bir ivme yakalandığını çok rahatlıkla söyleyebilirim. Projeyi koordine eden öğretmenlerimiz, öğrencilerine bilimi sevdirmek ve onları ailesine, milletine ve insanlığa faydalı birey olarak yetiştirmek için elinden gelen gayreti göstereceğinden hiçbir şüphemiz yoktur. Köylerimizde öğretmenlik yapan kardeşlerimizin her türlü sorumluluğu vicdanıyla yerine getireceğine inanıyorum” dedi.


Öğrencilerin bilimsel bilgi, beceri ve bilime olan ilgi ve isteklerini arttırmak amacıyla düzenlenen bilim fuarının hazırlıklarının her aşamasında olan ve köy çocukları şehirdeki çocuklarla eşdeğer eğitim alabilsinler diye mücadele verdiklerini dile getiren okul müdürü Sekvan Yel, amaçlarını köyde eğitim gören çocukların sadece sınıflarda değil, hayatın her alanında olduğunu göstermek olduğunu ifade etti.


Fuarın açılışına İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Özdemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bilen, şube müdürleri, Silopi Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Osman Bilen, köylüler, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda veli katıldı. 28 öğrenci ve 14 danışman öğretmen tarafından hazırlanan 14 projenin sergilendiği fuar büyük ilgi gördü.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Anadoluyuz Biz projesi çerçevesinde gençler Aydından Şuhuta geldiÖnceki Haber

Anadoluyuz Biz projesi çerçevesinde genç...

Cuma İş Çıkışı açık hava konserleri başladıSonraki Haber

Cuma İş Çıkışı açık hava konserleri başl...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar