Osmaniye
DOLAR16.7266
EURO17.7632
ALTIN987
Yusuf Cinkara Otomotiv

Şanlıurfada özel çocuklar trafik polisi oldu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Şanlıurfada özel çocuklar trafik polisi oldu
Abone ol
ENGELLİLER HAFTASI ÇERÇEVESİNDE ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ENGELLİLER KOORDİNASYON VE YAŞAM MERKEZİ'NDE BİR ARAYA GELEN ÖZEL ÇOCUKLAR, BİR GÜNLÜĞÜNE TRAFİK POLİSİ OLDU. TRAFİKTE SEYREDEN ARAÇLARI DURDURAN ÇOCUKLAR, SÜRÜCÜLERE TRAFİK KURALLARINA UYMALARI KONUSUNDA UYARILARDA BULUNUP, "TRAFİKTE BİZ DE VARIZ" MESAJINI VERDİLER.

Engelliler Haftası çerçevesinde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Engelliler Koordinasyon ve Yaşam Merkezi’nde bir araya gelen özel çocuklar, bir günlüğüne trafik polisi oldu. Trafikte seyreden araçları durduran çocuklar, sürücülere trafik kurallarına uymaları konusunda uyarılarda bulunup, "Trafikte biz de varız" mesajını verdiler.


10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası çerçevesinde bir araya gelen özel çocuklar, bir günlüğüne trafik polisi oldular. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği programda özel çocuklar polis olmanın heyecanını yaşadı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Engelliler Koordinasyon ve Yaşam Merkezi’ndeki kurslara katılan özel çocuklar, polis abileri ve ablalarıyla "Trafikte biz de varız" mesajı verdiler. Trafik, yunus, motorize ve toplum destekli polis ekipleri tarafından polis yelekleri giydirilen özel çocuklar, caddelere inip trafik denetimi yaptı.


Polis abileri ve ablalarıyla birlikte kırmızı düdük çalıp araçları tek tek durduran özel çocuklar, sürücülerin trafikte dikkatli olmalarını istedi. Trafikte seyrederken engelli bireylerin unutulmamasını ve onlara yol vermeleri gerektiğini anlatan özel çocuklara sürücülerden de destek geldi. Durdurulan bir araç sürücüsü, kendi kızının da engelli olduğunu ve her zaman trafik kurallarına uyulması gerektiğini ifade etti.


Özel çocuklar, daha sonra merkez bahçesinde yunus ve motorize ekiplerle polis motosikleti kullandılar. Polislerin arkasına oturarak bahçede tur atan çocukların heyecanı ve mutluluğu yüzlerine yansıdı. Kimi motosiklet ile tur atarken, kimisi ise polislerle fotoğraf çektirdi.


Engelliler Haftası nedeniyle polis abileri ve ablalarıyla birlikte trafikte sürücüleri kurallara uymaları yönünde uyarılarda bulunduklarını anlatan çocuklar, "Polis abilerimizle araçları durdurduk. Onlara kuralları anlattık. Engelli yaya yolu ve otobüs yoluna araçlarını park etmesinler. Biz bunları sürücülere anlattık. Engelliler Haftası kutlu olsun’’ ifadelerini kullandı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kozmetik ürünü seçerken bu içeriklere dikkatÖnceki Haber

Kozmetik ürünü seçerken bu içeriklere di...

(ÖZEL) Yeni evli çiftlerin ilk tercihi spotçular haline geldiSonraki Haber

(ÖZEL) Yeni evli çiftlerin ilk tercihi s...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar