Osmaniye
DOLAR18.644
EURO19.6447
ALTIN1075.9

Sağlıklı yaşlanmak için yürüyüşü ihmal etmeyin

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Sağlıklı yaşlanmak için yürüyüşü ihmal etmeyin
Abone ol
SAKARYA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ HALK SAĞLIĞI BAŞKANLIĞI İLE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YAŞLI DESTEK VE KOORDİNASYON MERKEZİ TARAFINDAN (YADEM) DÜNYA YAŞLILAR GÜNÜ DOLAYISIYLA “YAŞLILIKTA FİZİKSEL AKTİVİTE” TEMALI ETKİNLİK DÜZENLENDİ.

Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Başkanlığı ile Büyükşehir Belediyesi Yaşlı Destek ve Koordinasyon Merkezi tarafından (YADEM) Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla “Yaşlılıkta Fiziksel Aktivite” temalı etkinlik düzenlendi.


YADEM bünyesinde hizmet alan yaşlılarla birlikte sağlık personeli farkındalık oluşturmak için Kent Parktan başlayarak Millet Bahçesine kadar yürüyüş gerçekleştirdi. Programa İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Yasin Çatalbaş, Başkan Yardımcısı Uzm. Dr. Selin Tunalı Çokluk, Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Şube Müdürü Ahmet Öksüzoğlu ile Serdivan İlçe Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Ömer Balcı katıldı.


Yürüyüş etkinliğinin ardından yaşlılara yönelik Millet Kıraathanesinde söyleşi düzenlendi. Söyleşide İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Başkanlığı Aile Hekimi Uzm. Dr. Hilal Cumhur “Hareketin Sağlığa Etkisi”, Uzm. Dr. Erkut Etcioğlu, Uzm. Dr. Muhammet Raşit Aydın tarafından “Aile Hekimliği Kronik Hastalıklar ve HYP” hakkında bilgiler verdi. Söyleşide düzenli fiziksel aktivitelerin birçok hastalığın engellenmesinde önemli rolü olduğu ifade edilerek, sağlıklı yaşam konusunda tavsiyelerde bulunuldu.


Etkinlikte, İl Sağlık Müdürlüğü Diyetisyeni Zeynep Bozat “Yaşlılıkta Sağlıklı Beslenme Önerileri” ve Adapazarı İlçe Sağlık Müdürlüğü Fizyoterapisti Musa Ersen ise “Yaşlılıkta Fiziksel Aktivite Önerileri” hakkında bilgiler verildi. Söyleşinin ardından yaşlılar merak ettikleri konuları alanında uzman katılımcılara sordu. Etkinlik Adapazarı İlçe Sağlık Müdürlüğünden Diş Hekimi Tuba Aktemur ve Serdivan İlçe Sağlık Müdürlüğünden Diş Hekimi Gülsüm Karaman tarafından katılımcılara Ağız ve Diş Sağlığının önemi ile ilgili genel bilgilendirme yapılırken, programın sonunda katılımcılara diş muayenesi ile kan şekeri ve tansiyon ölçümü yapıldı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bursada meme kanseri ve anne sütüne dikkat çekildi.Önceki Haber

Bursada meme kanseri ve anne sütüne dikk...

Siirtte jandarma ekipleri “KADES” uygulamasını tanıttıSonraki Haber

Siirtte jandarma ekipleri “KADES” uygula...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar