Osmaniye
DOLAR18.8383
EURO20.3282
ALTIN1128.4

Rehabilitasyonda İnovasyon Kongresinde uzmanlar Dengeyi tartıştı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Rehabilitasyonda İnovasyon Kongresinde uzmanlar Dengeyi tartıştı
Abone ol
HASAN KALYONCU ÜNİVERSİTESİ (HKÜ) FİZYOTERAPİ VE REHABİLİTASYON ANABİLİM DALI ÖNCÜLÜĞÜNDE, PAYDAŞ ÜNİVERSİTELERİN İLGİLİ BÖLÜMLERİNİN İŞBİRLİĞİYLE DÜZENLENEN “ULUSLARARASI REHABİLİTASYONDA İNOVASYON KONGRESİ” ‘DENGE’ ANA TEMASIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı öncülüğünde, paydaş üniversitelerin ilgili bölümlerinin işbirliğiyle düzenlenen “Uluslararası Rehabilitasyonda İnovasyon Kongresi” ‘DENGE’ ana temasıyla gerçekleştirildi.


Dengede Klinik Değerlendirme, Denge Teknolojileri, Vestibüler Sistem ve Denge, Dengenin Nörolojik Etkileri ve Denge Teknolojileri Geliştirme konularında olmak üzere 6 farklı oturumda 34 bildirinin sunulduğu kongre, HKÜ Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, HKÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kezban Bayramlar ve Kongre Başkanı Prof. Dr. Yavuz Yakut’un açılış konuşmalarıyla başladı.6 farklı ülkeden 300 katılımcı


Kongrenin açılışında konuşan HKÜ Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, “Hasan Kalyoncu Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı öncülüğünde paydaş üniversitelerimizin iş birliğiyle düzenlenen ve bu alanda Türkiye’de ilk kez ‘DENGE’ ana temasıyla gerçekleştirilen 1. Uluslararası Rehabilitasyonda İnovasyon Kongresi’nin 6 farklı ülkeden 300’e yakın katılımcının güncel literatürü, klinik deneyimlerini ve yenilikçi fikirlerini tartışacağı çok verimli bir platform olarak faydalı sonuçlar üreteceğine yürekten inanıyorum. Alanında bir ilk olan bu kongrenin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.“Kongrenin ilkini Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nde gerçekleştiriyoruz”


Kongre Başkanı Prof. Dr. Yavuz Yakut, yaptığı açılış konuşmasında, “Kongrenin ilkini Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nde gerçekleştiriyoruz. Oldukça yoğun katılımlı ve hibrit bir kongre olacak. Kongrenin hazırlanmasında emeği geçen herkese ve destek veren kuruluşlara teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.HKÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kezban Bayramlar da kongrenin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek, fakülte olarak bilimsel değeri yüksek uluslararası kongreler düzenlemeye devam edeceklerini söyledi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kadına yönelik şiddete dikkat çekildiÖnceki Haber

Kadına yönelik şiddete dikkat çekildi

Stoltenberg: Türkiyenin BM ile birlikte Karadeniz Tahıl Girişimini genişletme desteğini memnuniyetle karşılıyorumSonraki Haber

Stoltenberg: Türkiyenin BM ile birlikte...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar