Osmaniye
DOLAR13.436
EURO15.3281
ALTIN785.79
Merve Otomotiv

Perkotek Bariyer Sistemi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Perkotek Bariyer Sistemi
Abone ol
Bariyer sistemleri, otoparklarda, site girişlerinde ve ofislerde son zamanlarda inanılmaz şekilde kullanımında artış görülen sistemlerin başında gelir. Bu kadar tercih edilmesinin temel sebebi ise sistemin birçok kullanım şekline kolayca adapte olabilmesi, ihtiyaca yönelik şekillenmesidir. Site girişleri için, antenli etiket okumalı bir şekilde çalıştırılabilirken, aynı zamanda buton veya kumanda ile de çalıştırılabilir.

Bariyer sistemi nerede kullanılır?

Bariyer sistemleri, otoparklarda, site girişlerinde ve ofislerde son zamanlarda inanılmaz şekilde kullanımında artış görülen sistemlerin başında gelir. Bu kadar tercih edilmesinin temel sebebi ise sistemin birçok kullanım şekline kolayca adapte olabilmesi, ihtiyaca yönelik şekillenmesidir. Site girişleri için, antenli etiket okumalı bir şekilde çalıştırılabilirken, aynı zamanda buton veya kumanda ile de çalıştırılabilir.

Ofisler için ise loop dedektörü ve diğer birçok ihtiyaca yönelik çözüm ile sunulabilir. Bu kadar çeşitli bir kullanım ağına sahipken ve aynı zamanda işleri böylesine kolaylaştıran bu sistem bu sebeplerden dolayı sıkça tercih edilir. Araçların park aşamalarını aslında kolay hale getirmeyi hedeflemede rol oynayan bariyer sistemleri  otomatik ya da el ile kontrol sağlanan sistemdir. Belirli kapasitelere sahip olan akıllı sistemlerdir. Bariyer Sistemleri kart ve yazılımlar sayesinde geçiş kontrolleri yapılabilen sistemlerdir. Bariyer sistemlerinde en çok tercih edilen otomatik kollu park bariyeridir Personel devam kontrol sistemi ile entegre bir şekilde çalışan ve geliştirilmiş yazılımsak komut sistemi ile bir arada olan bariyer sistemi en çok tercih edilenler arasında ilk sırada yer alıyor. Bir diğer farklı bariyer sistemi de mantar bariyerlerdir. Bu bariyer sistemi genellikle trafiğe kapatılan cadde ve benzeri alanlar için tercih edilen sistem dahilini oluşturmaktadır.

Mantar bariyer sistemleri bu kapsamda bir etki durumu yaratırken, aynı zamanda güvenliğin en üst düzeye çıkarılması konusunda da aktif olarak kullanılmaktadır. Bir diğer bariyer çeşidi de Akordiyon bariyer, acil durumlarda hızlı bir şekilde yol ve geçiş noktalarını kapatmak için kullanılabilen bir bariyer çeşididir. Akordeon bariyer yapısı, estetik görünümü, dayanıklı olması, kolay bir şekilde taşınabilir olması ve kolay kullanımı çok tercih edilen bir bariyer çeşididir. Bununla birlikte aynı zamanda yapısı sayesinde ilave edilip istenilen uzunluğa kolayca erişilebilir. Hafif ve kolayca taşınırlar. Sabit veya hareketli kullanım imkanı sağlamaktadır. Katlanabiliyor olması hızlı toplanıp açılabilir manuel kullanımı basit bir yapıya sahiptir.

Otopark Bariyeri nedir?

Otopark bariyeri otoparklarda araç giriş çıkışını kontrol etme ve otopark güvenliğini sağlamak amacıyla kullanılan sistemlerdir. Günümüz de neredeyse bütün otoparklarda otopark bariyer sistemleri kullanılmaktadır.Otopark bariyeri farklı sistemlere olan entegrasyon altyapısı ile otopark sistemleri otomasyonunda kullanılmakta olan bir sistemdir. Sistem aynı zamanda güvenlik bariyerleri adı altında, tüm sektör kuruluşlarının giriş çıkış noktalarında güvenlik sisteminin bir parçası olarak yer almaktadır. Günümüzdeki trafik yoğunluğundan dolayı park alanlarının düzenlenmesi için en çok tercih edilen sistemlerdendir.

Bariyer sistemlerin de genellikle kullanılan kollu bariyerler estetik görüntüye sahip olup, sıcak ya da soğuk hava şartlarından etkilenmeyen güvenle tercih edilebilen, uluslararası standarda ve kaliteye sahiptir. Farklı dekoratif tercihler sunabilen kurulacak alana göre boyutlandırılabilen tüm ihtiyaçlarınızı karşılayan farklı fiyat seçenekleriyle karşımıza çıkan sistemlerdir. Kollu Bariyerin çalışma hızı kullanılacak alandaki araç sirkülasyonuna göre ayarlanabilir. Bu sistemler de tercihinize göre otopark bariyerleri zaman kontrolü özellikleriyle istediğiniz zaman aralığında kapalı ya da açık kalmasını sağlayabilirsiniz. Otopark bariyeri  ile birlikte kullanabileceğiniz parmak okuyucu, yüz tanıma, kart okuyucu veya buton gibi cihazlarla tetik verdirebilirsiniz. Araç geçişi anında araç geçişini tamamlamadan aracın zarar görmemesi için kapanmayan acil durumlarda otomatik bir şekilde geçişi sağlayabilen kumandayı devre dışı bırakan %100 güvenli sistemlerden oluşmaktadır.

Otomatik bariyer sisteminin avantajları nelerdir?

Araçlarımızı park ettiğimiz otoparklar ne kadar güvenli? Yanına park ettiğimiz araç kime ait? Bu gibi sorulara cevap bulmak önemli bir problemdir. Bu nedenle araçları tanıyan, tanımadığı aracın içeri girmesine müsaade etmeyen bir otopark sistemi tasarlanmıştır. İstenmeyen kontrolsüz araç geçişini önlemek amacıyla en hızlı ve etkili çözümü sunan otomatik bariyer sistemleri, geçişlerin kontrol altında tutulmasına imkan tanır. Otomatik bariyer sistemleri holdinglerde, işletmelerde, sitelerde ve ticari olarak kullanılan bölgeler de uyumlu bir şekilde kullanılmaktadır.

Can ve mal güvenliğinin sağlanması için pek çok alanda kullanılan bu sistemler, teknolojinin güvenle harmanlandığı bir otomatik geçiş sistemidir. Otomatik bariyer otopark alanını kontrol altına alınabilmesi, kolay ve güvenli giriş çıkış yapmanız için tasarlanmıştır. Sistem ileri teknoloji sayesinde (HGS, OGS, KUMANDA, PROXİMİTY, LOOP DEDEKTÖR) gibi sistemlerle geçiş sağlayabilmektedir. Sistem, araç geçişinden sonra belirlenen sürede kolun indiği bölgedeki emniyet fotoselleri sayesinde güvenli şekilde otomatik olarak kapanır. Elektrik kesintilerinde akü bağlanabilmekte veya elle manüel olarak kontrol edilebilmektedir. Bütün araçları algılayabilir ek cihazlarla birlikte kullanılabilir ve geçiş izni olan araçlar sorunsuz bir şekilde geçiş yapabilmektedir.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kullanılmayan boş bina küle döndüÖnceki Haber

Kullanılmayan boş bina küle döndü

Hatay’da 3 aracın karıştığı trafik kazasında 3 kişi yaralandıSonraki Haber

Hatay’da 3 aracın karıştığı trafik kazas...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar