Reklamı Geç
Osmaniye
DOLAR8.5724
EURO10.1007
ALTIN495.64

Pandemide ‘eğitim televizyonu kurdular

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Pandemide ‘eğitim televizyonu kurdular
Abone ol
MUĞLA MERKEZLİ ÖĞRETMEN VE AKADEMİSYENLER PANDEMİ DÖNEMİNDE EĞİTİMDE DÜNYA İLE ENTEGRE AMACIYLA KURDUKLARI VE KAR AMACI GÜTMEYEN K12 TELEVİZYONU BUGÜNE KADAR YURT İÇİ VE YURT DIŞINDAN 34 BİN ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİYE ULAŞTI.

Muğla’da bir grup öğretmen ve akademisyenin pandemi döneminde eğitim alanında dünyadaki gelişmeleri takip etmek için sosyal sorumluluk projesi kapsamında Youtube üzerinden hayata geçirdiği ve kar amacı gütmeyen K12 TV dünya genelinde eğitime yön veren kişileri ekrana taşıyor.


Bugüne kadar yurt içi ve yurt dışından 34 bin öğrenci ve öğretmene ulaşılırken, izleyicilerin yüzde 51’i Türkiye’den, yüzde 49’u ise yurt dışından. Programın amacı yenilikçi yöntemleri öğretmen adayları ile buluşturmak. Programda hem Türkçe, hem de İngilizce yayın yapılıyor.


Sosyal sorumluluk projesi


Bir gurup öğretmen ve akademisyenin sosyal sorumluluk projesi kapsamında hayata geçirdiği K12 TV, dünya genelinde eğitime yön veren kişileri ve eğitim yöntemlerini ekranlara taşıyarak Türk eğitimine katkı sunmayı hedefliyor. K12 TV koordinatörü aynı zamanda Milli Eğitim Bakanlığı Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) Müdürü Bekir Cevizci, “K12 TV Muğla BİLSEM ile Muğla Üniversitesi MUBEM’den gönüllü öğretmen ve akademisyenler tarafından yürütülen bir eğitim projesidir. Yurtdışı ve yurtiçi iyi örnekleri, yenilikçi yöntemleri eğitimcilerle buluşturmayı hedeflemektedir. Hedef kitlemiz okul öncesinden lise son sınıfa kadar çeşitli kademelerde görev yapan öğretmenler ve öğretmen adaylarıdır. Ayrıca öğrencilere yönelik de programlar düzenlenmektedir. Kanaldaki program formatları özgün olup her geçen gün program çeşitliliği artmaya devam etmektedir” dedi.


Türkçe ve İngilizce yayın


Bugüne kadar 34 bin kişiye ulaştıklarını belirten Cevizci, “İzleyicilerimizin yüzde 51’i Türkiye’den, yüzde 49’u ise yurt dışından oluşmaktadır. Programlarımız Türkçe ve İngilizce olarak çift dilli yapıldığından yurt dışından eğitimciler de izleyicilerimiz arasında yer almaktadır. Kanal istatistiklerine baktığımızda Dünya geneli 50’den fazla ülkeden programlarımızın izlendiğini gururla söyleyebilirim” dedi.


“Amacımız ülkemizi eğitim alanında uluslararası alanda tanıtmak”


Amaçlarının eğitim alanında yapılan yenilikçi çalışmalar konusunda bilgi alışverişi olduğunu belirten Cevizci, “Ülkemizi hem uluslararası alanda iyi bir şekilde temsil etmek hem de Dünyanın her hangi bir yerinde eğitim adına yapılan iyi uygulamaları ülkemiz eğitim camiasına aktarmak temel hedeflerimiz arasındadır. Kişisel gelişim hedefleyen eğitimcileri ve öğrencileri kanalımızı izlemeye, takip etmeye davet ediyorum. Ayrıca bu güzel çalışmaya imza atan bütün arkadaşlarıma teşekkür ederim” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Çukurova Belediyesinde işçiye promosyon müjdesiÖnceki Haber

Çukurova Belediyesinde işçiye promosyon...

Bilime meraklı gençler evlerinde kendi laboratuarlarını kurduSonraki Haber

Bilime meraklı gençler evlerinde kendi l...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar