Osmaniye
DOLAR17.9571
EURO18.3874
ALTIN1032.2
Yusuf Cinkara Otomotiv

Pandemi, Erkadının kardelenlerini engelleyemedi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Pandemi, Erkadının kardelenlerini engelleyemedi
Abone ol
ERZURUM GİRİŞİMCİ KADINLAR DERNEĞİN FAALİYET ALANI EV ‘EKSENLİ ÇALIŞMA’ ORTAMI OLUŞTURMAK, SANAYİ KURULUŞLARININ OLMADIĞI İLDE ÇALIŞMA ORTAMI BULAMAYAN NİTELİKSİZ HANIMLARA EĞİTİMLER VEREREK ONLARIN YAPABİLECEKLERİ İŞ FİKİRLERİNİN ORTAYA ÇIKMASINI SAĞLAMAYI HEDEFLİYOR.

Erzurum Girişimci Kadınlar Derneğin faaliyet alanı ev ‘eksenli çalışma’ ortamı oluşturmak, sanayi kuruluşlarının olmadığı ilde çalışma ortamı bulamayan niteliksiz hanımlara eğitimler vererek onların yapabilecekleri iş fikirlerinin ortaya çıkmasını sağlamayı hedefliyor.


Ketelerin Sultanı Gülban Altay


Gülban Altay İspirli bir ev hanımı, Erzurum Girişimci Kadınlar Derneği üyesi. Yöreye ait tandır ketesinin son dönemlerde şehir dışında yaşayan hemşeriler tarafından özlendiğini ve bu özlemi köylerde aramaya başlamalarının farkına vardı ve bir tandır evi açmaya karar verdi. Tüm cesaretini toplayarak Tandır Evi ni açtı. Bizim kültürümüzde ki tandırın kullanım şekli ile kete ve tandır lavaşı üretimi için iş yerini açtı. Bunu duyan arkadaşları onu yalnız bırakmadılar. Gönüllü olarak Gülban Hanıma yardıma koştular. “Gülban biraz işi büyütsün, hepimiz burada resmi olarak çalışacağız, el birliği ile burayı ayakta tutup tanıtmamız lazım “ diyerek kadın dayanışması yaptılar.


ERKADIN Başkanı Zekiye Çomaklı, “Üyelerimiz arasında bu kadar güzel bir dayanışmaya şahit olmanın gururunu yaşıyoruz. Hanımlar Pandemiyi hiç düşünmediler, gerekli hijyen kurallarına uyarak arkadaşlarının güzel bir cesaretle başlattığı işinin yürümesi ve kendilerine de istihdam sağlayabilmesi için elbirliği ile Tandır Ketesi ve Tandır Lavaşı üretmeye başlamaları ve kendilerine de istihdam alanı açmaları diğer hanımlara da örnek olacaktır. İlimizde el birliği ile kadın dayanışmasına gönüllü olarak yaşatılmaya çalışılan örnek bir birliktelik sergileyen ilk üretim atölyesi diyebiliriz. Rabbim muvaffak etsin. Bu Kardelen hanımlarımızla gurur duyuyoruz. Gidin tandırın şurtundaki hazır sizi bekleyen çayınızı yudumlayın ve dostluk nasıl oluyormuş şahit olun” diye konuştu.


Fotoğrafların Prensesi Ela


Yedi kardeşe sahip henüz yirmi beş yaşında cesur girişimci bir kızımız Ela Kaya. A. Ü. Gazetecilik mezunu. Mesleğini yapmak, muhabir olarak olayların üstüne gidip fotoğraflamak, çok güzel haberlere imza atmanın hayallerini kurarken genç girişimci oldu. Derneğin üyesi olarak çok güzel fikirler beyan etti. Pandemi sürecinde herkes iş yerini kapatmaya yönelirken o gencecik yaşına rağmen cesaretle kendi imkânları ile iş yerini kurdu. Fotoğraflar çekiyor, organizasyonlar yapıyor, gencecik yaşına rağmen ona “ya başaramazsan” diyenleri mahcup edecek şekilde pandemiye inat devam ediyor.


ERKADIN Başkanı Zekiye Çomaklı “Derneğimizin Ela ve Ela gibi cesur prensesleri ile gurur duyuyoruz. Kızımız, özel fotoğrafçılar ve Halk Eğitim merkezi ile çalışmalar yaparak kendini geliştirme yoluna gitti. ‘Başkanım hayallerim çok büyük ama gerçekleşmeyecek gibi değil. Beni cesaretlendirip başaracağıma olan inancımı kamçılıyorsunuz” diyerek kendini motive etti. Ve Ela iyi bir fotoğrafçı olma yolunda. Rabbim yar ve yardımcısı olsun. Bu cesur Kardelenlerimiz diğer kadınlarımıza da örnek teşkil ediyor rol model oluyorlar. Kardelenlerimizle gurur duyuyoruz.” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
‘Uçurum adlı tiyatro oyunu, öğrencilerin beğenisini kazandıÖnceki Haber

‘Uçurum adlı tiyatro oyunu, öğrencilerin...

(Özel) Böyle çaldı...7 dakikada çalınan otomobil 1 saat sonra bulunduSonraki Haber

(Özel) Böyle çaldı...7 dakikada çalınan...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar