Osmaniye
DOLAR17.9131
EURO18.2474
ALTIN1022.9
Yusuf Cinkara Otomotiv

Osmaniye’de de Emekliler seslerini duyurmak istedi!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Osmaniye’de de Emekliler seslerini duyurmak istedi!
Abone ol
Emekliler günü dolayısı ile Türkiye genelinde DİSK/ Emekli-Sen üyeleri eş zamanlı basın açıklaması yaparak, açlık sınırının altında aldıkları maaşlar ile “Bayram ikramiyesi”ndeki rakamlara dikkat çektiler.

Emekliler günü dolayısı ile Türkiye genelinde DİSK/ Emekli-Sen üyeleri eş zamanlı basın açıklaması yaparak, açlık sınırının altında aldıkları maaşlar ile “Bayram ikramiyesi”ndeki rakamlara dikkat çektiler.

Emekli-Sen Osmaniye Şubesi üyeleri Devlet Bahçeli Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde saat:16.00’da biraraya geldiler.

Osmaniye Şube Başkanı Metin Önal tarafından okunan basın açıklamasında; “Dünya çapında her yıl 28 Haziran ile 4 Temmuz tarihleri arası ‘Emekliler Haftası’, ülkemizde ise 30 Haziran ‘Emekliler Günü’ olarak kutlanmaktadır.

Ne var ki, biz emekliler için bizlere ayrılmış bu günleri kutlamak mümkün değildir. Zira emekliler her gün olduğu gibi bu günlerde de açlık sınırının altında gelirlerle  yaşam mücadelesi vermeye devam ediyor.”dedi.

Önal açıklamasının devamında; “Her sene olduğu gibi bu sene de ‘Emekliler Haftası’nı yılın her fünü ‘emeklilere müjde’ manşetleriyle donatan yandaş medyanın sözde müjdelerinden, iktidarın ‘emeklimizi enflasyona ezdirmeyeceğiz’ söylemlerinden çok uzakta; ‘çalışmıyorsanız yaşamayın’ mantığı ile belirlendiği aşikar olan, krizin faturasını daha cebimize girmeden bizlere kesen ekonomi politikalarının yarattığı tahribatla geçiriyoruz.

Ne bayramda, ne yılbaşında, ne de emekliler haftasında… Bizler bölüşerek ekmek bulmakta dahi güçlük çekerken kutlama yapamıyoruz. Yalan vaadlerden, sermayi yanlısı politikalardan, ranttan, talandan ve ‘duble yoldan’ başka bir şey üretmeyenler, biz emeklilerin kendimiz hakkındaki politikalarda söz sahibi olup politika üretmemize de karşı çıkıyorlar.  

Çünkü bu ülkede 14 milyon emekli bir araya gelirse ne yalan vaadlerini dinletebilirler, ne rant ve talanlarla beslenebilirler, ne de iktidar kalabilirler. İşte Disk Emekli –Sen bu gün bu yüzden bir kez daha haykırıyor! Özelleştirmelerle, duble yollarla, şehirleri betonlaştırarak beslenenler karşısında; zeytinlikleri, ormanları, yeşili koruyacağız. Yaşanabilir bir ülke için emekliler mücadele etmeye devam edecek! Böylesi bir kriz döneminde enflasyon oranında yapılan zamlar müjde değil; açlık ve yoksulluk sınırın altında yaşam mücadelesi vermeye devam edeceğimizin ispatıdır.

‘Emeklimizi enflasyona ezdirmeyeceğiz’ diyenlere sözümüz var: Biz sizin değil; buz bu ülkenin emeklileriyiz. Biz siz beslenin diye değil halkımızın yarını için çalışmış; yıllarca alın teri dökmüş emekçileriz, işçileriz.

Bizden çaldıklarından parça parça koparıp bize müjde verenlere sözümüz var: Müjde değil, toplu sözleşmeli sendikal hakkımızı istiyoruz, alacağız! Kazandığımız gün; üretenlerin yöneteceği gün geldiğinde Emekliler Haftası bir mücadele değil, bir kutlama Haftası olacak!” görüşlerine yer verdi.

Yapılan basın açıklamasının ardından emekli-Sen üyeleri olaysız şekilde alandan ayrıldı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Emniyet personeline, ‘Narko rehber’ eğitimi verildiÖnceki Haber

Emniyet personeline, ‘Narko rehber’ eğit...

Emre Mor, FenerbahçedeSonraki Haber

Emre Mor, Fenerbahçede

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar