Osmaniye
DOLAR8.6587
EURO10.3241
ALTIN498.95

Orduda su baskınına önlem

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Orduda su baskınına önlem
Abone ol
ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI DR. MEHMET HİLMİ GÜLER, YOĞUN YAĞIŞLARLA ALTINORDU İLÇESİNDE BİRÇOK MAHALLENİN SULAR ALTINDA KALMASINA SEBEP OLAN FINDIK YATAĞI DERESİ ÜZERİNDE BAŞLATILAN ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ. YETKİLİLERDEN BİLGİ ALAN BAŞKAN GÜLER, HEM ŞEHİRCİLİK HEM DE ALTYAPI AÇISINDAN ÖNEMLİ BİR PROBLEMİ DAHA ÇÖZÜME KAVUŞTURDUKLARINI SÖYLEDİ.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, yoğun yağışlarla Altınordu ilçesinde birçok mahallenin sular altında kalmasına sebep olan Fındık Yatağı Deresi üzerinde başlatılan çalışmaları yerinde inceledi. Yetkililerden bilgi alan Başkan Güler, hem şehircilik hem de altyapı açısından önemli bir problemi daha çözüme kavuşturduklarını söyledi.


Yoğun yağışlarla birlikte yıllardır Altınordu ilçesinin kanayan yarası olan ve çeşitli olumsuzluklara sebebiyet veren Fındık Yatağı Deresi sorunu, Ordu Büyükşehir Belediyesinin çalışmalarıyla son buluyor. Ekiplerin bölgede sürdürdüğü çalışmalarla eski baksların 3 katı büyüklüğünde yeni bakslar yerleştirilerek derenin su baskınlarına neden olmasının önüne geçiliyor.


Dere yatağının genişletilerek su baskının önüne geçileceğini ifade eden Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Senelerdir devam eden bir çileye son veriyoruz. İnşallah çalışmalar tamamlandığında bölgede daha böyle bir sorun yaşanmamış olacak” dedi.


Başkan Güler şöyle konuştu:


“Senelerdir devam eden bir çileye büyük bir yatırım yaparak son veriyoruz. Fındık Yatağı Deresi’nden gelen su burada büyük taşkınlara sebep oluyordu ve bölgeye zarar veriyordu. Buranın kesiti 1’e 1 şeklindeydi, biz yapılan çalışma ile 2x2 yani 4 metrekareye çıkarıyoruz. Dolayısıyla Fındık Yatağı Deresi’nden gelen suyun yatağını genişleterek buradaki tehlikeyi önlemiş oluyoruz. Trafik sirkülasyonun yoğun olduğu bu bölgede çalışmalarımızı hızlı bir şekilde sürdürüyoruz. İnşallah bundan sonra bu bölge böyle bir sorun daha yaşamamış olacak. Hem şehircilik açısından hem de alt yapı açısından önemli bir problemdi. Bundan sonraki hedefimiz Subaşı Deresi. Bu dereyi de Bülbül Deresi’ne bağlayacağız. Kısacası Ordu’nun alt yapı sorununu büyük oranda çözeceğiz.”“Mahalleli rahatladı”


Mahalle sakinleri adına yapılan çalışmalar için Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkür eden Şahincili Mahallesi Muhtarı Sezgin Güzelordu, “Bir metrelik bakslardan gelen su burada taşkınlara neden oluyordu. Şimdi ise Büyükşehir Belediyesinin çalışmalarıyla genişletilmiş bakslarla bu bölge rahatlatıldı. İnşallah bundan sonra böyle bir sıkıntı yaşamayacağız. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımıza mahallem adına çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.


Şahincili Mahallesi sakinleri ise yoğun yağışlarda mahallede yaşanan sorunları dile getirirken bu problemi ortadan kaldıracak çalışma için Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkür ettiler.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kızılaydan çocuklara bayram hediyesiÖnceki Haber

Kızılaydan çocuklara bayram hediyesi

Bin kişi ile İsraili protesto edip, gıyabi cenaze namazı kıldılarSonraki Haber

Bin kişi ile İsraili protesto edip, gıya...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar