Osmaniye
DOLAR18.8334
EURO20.3279
ALTIN1128.4

Niksarda içme suyu şebeke projesi bu yıl başlıyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Niksarda içme suyu şebeke projesi bu yıl başlıyor
Abone ol
PROJE YÜRÜTÜCÜLÜĞÜNÜ İLBANK’IN YAPTIĞI, NİKSAR BELEDİYESİNİN PROJE UYGULAYICISI OLDUĞU, DÜNYA BANKASININ PROJE FİNANSÖRÜ OLDUĞU “İÇME SUYU ŞEBEKE PROJESİ” START ALIYOR.

Proje yürütücülüğünü İlbank’ın yaptığı, Niksar Belediyesinin proje uygulayıcısı olduğu, Dünya Bankasının Proje finansörü olduğu “İçme Suyu Şebeke Projesi” start alıyor.


Sürdürülebilir Şehirler II Programı çerçevesinde yapımı planlanan, Niksar İçme Suyu Şebeke projesinin bilgilendirme toplantısı yapıldı.


Belediye Düğün Salonunda yapılan toplantıda proje hakkında bilgiler veren Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, uzun uğraşlar sonucu içme suyu projesini hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek; “Niksar Su ve Atıksu Projesinin devamı olan Niksar İçme Suyu Şebeke projesi çerçevesinde; “194 Km içme suyu şehir şebekesinin bütünü, 8 Bin 500’e yakın ev bağlantısı gerçekleştirilecek. Bu yıl içerisinde yapım ihalesini tamamlayarak çalışmalara başlamayı ve devamında öncelikli ana arterlerden başlamak üzere üst yapı hizmetleri olan asfalt ile kaldırım çalışmalarını gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Bu proje ile birlikte asbest borulardan, döküm borulardan ve pvc borulardan da kurtulacağız. Yapılacak çalışma merkezden dışa doğru olacak. Çalışmanın biran önce bitirilebilmesi için yine tek bir güzergahtan değil, kanalizasyon çalışmasında olduğu gibi farklı alanlardan çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Hemşerilerimizin bu kayıp kaçaktan kaynaklı maliyetleri de aşağı çekeceğiz ve daha sağlıklı su içeceğiz. Su kaynaklarımızı doğru kullanacağız, küresel ısınmadan dolayı suya yapılan yatırımın bütün yatırımlardan daha kıymetli olduğunu ifade etmek istiyorum. Kanalizasyon çalışmalarından dolayı yol, kaldırım gibi yerlerimize geçici tamiratlar yaptık, inşallah içme suyu projemizin tamamlanmasıyla yollarımız kaldırımlarımız sıfır asfalt ve pırıl pırıl şekilde yeniden yapılacak. Niksar’ımıza hayırlı olsun” dedi.


Bilgilendirme toplantısı sonunda katılımcıların soru ve düşünceleri de ele alınarak cevaplandırıldı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ara tatilde BİLSEMe yoğun ilgiÖnceki Haber

Ara tatilde BİLSEMe yoğun ilgi

Kick-boks organizatörü Kürşat Şahin, Hollywood yapımında yer alacakSonraki Haber

Kick-boks organizatörü Kürşat Şahin, Hol...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar