Osmaniye
DOLAR16.7832
EURO17.4971
ALTIN976.05
Yusuf Cinkara Otomotiv

New York Temyiz Mahkemesi, Trumpın itirazını reddetti

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
New York Temyiz Mahkemesi, Trumpın itirazını reddetti
Abone ol
NEW YORK TEMYİZ MAHKEMESİ, ABD’NİN ESKİ BAŞKANI DONALD TRUMP’IN TRUMP ORGANİZATİON HAKKINDAKİ SORUŞTURMANIN SİYASİ OLARAK MOTİVE EDİLDİĞİ İDDİASINA İÇİN YAPTIĞI İTİRAZI REDDEDEREK, TRUMP İLE OĞLU DONALD TRUMP JR. VE KIZI IVANKA TRUMP’IN TRUMP ORGANİZATİON’IN İŞ UYGULAMALARINA İLİŞKİN SİVİL SORUŞTURMANIN BİR PARÇASI OLARAK YEMİNLİ İFADE VERMELERİNE OY BİRLİĞİYLE KARAR VERDİ.

New York Temyiz Mahkemesi, ABD’nin eski Başkanı Donald Trump’ın Trump Organization hakkındaki soruşturmanın siyasi olarak motive edildiği iddiasına için yaptığı itirazı reddederek, Trump ile oğlu Donald Trump Jr. ve kızı Ivanka Trump’ın Trump Organization’ın iş uygulamalarına ilişkin sivil soruşturmanın bir parçası olarak yeminli ifade vermelerine oy birliğiyle karar verdi.New York Temyiz Mahkemesi, ABD’nin eski Başkanı Donald Trump’ın Trump Organization hakkındaki soruşturmanın siyasi olarak motive edildiği iddiasına için yaptığı itirazı reddetti. Mahkeme, Trump ile oğlu Donald Trump Jr. ve kızı Ivanka Trump’ın Trump Organization’ın iş uygulamalarına ilişkin sivil soruşturmanın bir parçası olarak yeminli ifade vermelerine oy birliğiyle karar verdi. Mahkeme, Trump’ın mahkeme celplerini reddetmek için hiçbir gerekçesinin olmadığını vurguladı.Mahkeme kararı ile Trump’ın, Başsavcı James’in Trump Organization’nın mali kazanç için farklı gayrimenkul varlıklarının belirtilen değerlemelerini yasadışı bir şekilde manipüle ettiği iddialarını soruşturmasına yönelik çabalarını boşa çıkardı. Kararda ayrıca, Başsavcı James tarafından Organization hakkındaki soruşturmada tanıklıkları istenen Donald Trump Jr. ve Ivanka Trump’ın da mahkeme celbine uymak zorunda olduğuna hükmedildi.Mahkeme, New York Başsavcısı Letitia James’in şirket içinden üst düzey birinin halka açık ifadesinden sonra soruşturmasına başladığını ve mahkeme celbi vermeden önce önemli miktarda kanıtı gözden geçirdiğini belirtti.Trump Organisation hakkındaki soruşturmanın şirketin hileli mali tablolar yayınlandığını iddia eden örgütün eski üst düzey yöneticisi Michael Cohen’in Kongre önünde verdiği ifadeden sonra Mart 2019’da başlatıldığına dikkat çeken mahkeme, “Bu olaylar dizisi, Bölge Savcısı tarafından yürütülen herhangi bir paralel ceza soruşturması dışında, soruşturmanın yasal olarak başlatıldığını ve sağlam temellere dayandığını gösteriyor” denildi.“Kimsenin kanundan kaçmasına izin vermeyeceğiz”


James, temyiz mahkemesinin kararına ilişkin yaptığı açıklamada, “Mahkemeler bir kez daha Donald Trump’ın mali ilişkilerine ilişkin yasal soruşturmamıza uyması gerektiğine karar verdi. Gerçekleri takip etmeye devam edeceğiz ve kimsenin kanundan kaçmasından izin vermeyeceğiz” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Şırnak polisi 310 saatlik görüntü izleyerek hırsızları yakaladıÖnceki Haber

Şırnak polisi 310 saatlik görüntü izleye...

Filistin Başsavcılığı, Al Jazeera muhabiri Shireen Abu Aklehnin kasten vurulduğunu tespit ettiSonraki Haber

Filistin Başsavcılığı, Al Jazeera muhabi...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar