Osmaniye
DOLAR15.9739
EURO16.8288
ALTIN931.30
Merve Otomotiv

Mardin Büyükşehir Belediyesinden sokak hayvanlarına düzenli mama dağıtımı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Mardin Büyükşehir Belediyesinden sokak hayvanlarına düzenli mama dağıtımı
Abone ol
MARDİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, SOKAK HAYVANLARINI YALNIZ BIRAKMAYARAK BELİRLİ NOKTALARDA YEMLEME ÇALIŞMASINI DÜZENLİ ŞEKİLDE YÜRÜTÜYOR. HAYVANLARIN SOĞUKTAN ETKİLENMEMESİ İÇİN BARINAKLARA KURULAN SOBALAR, 7 GÜN 24 SAAT AÇIK.

Mardin Büyükşehir Belediyesi, sokak hayvanlarını yalnız bırakmayarak belirli noktalarda yemleme çalışmasını düzenli şekilde yürütüyor. Hayvanların soğuktan etkilenmemesi için barınaklara kurulan sobalar, 7 gün 24 saat açık.


Mardin Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığına bağlı Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi, her geçen gün şartlarını zorlaştıran kış günlerinde, sokakta yaşam mücadelesi veren can dostu sokak hayvanlarını yalnız bırakmıyor.


Özellikle sokak hayvanlarının sıklıkla kullandığı bölgeler daha öncede tespit edilerek, buralara günlük 100 kilogram mama bırakılıyor. Hayvan sever vatandaşlardan gelen çeşitli yemek ve yiyeceklerde, belirlenen noktalara bırakılarak hayvanların beslenmesi sağlanıyor. Korunaklı alanlara içebilecekleri su bırakılıyor.


Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezinde ki sokak hayvanlarının soğuktan etkilenmemesi için padok ve kulübelerin içerisine soba kuruldu. Sobalar 7 gün 24 saat boyunca açık tutuluyor.


Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi Yetkilileri, hayvan severlere seslenerek bu zor kış günlerinde sokak hayvanlarının unutulmaması gerektiğini belirtti.


Yetkililer, “Bu zor şartlarda herkes sokaktaki hayvanlara elini uzatabilir. Bir kap mama bir kap ılık su ile besleme yapabiliriz. Biz yardımsever bir halkız vicdanımız bunu gerektiriyor. Elbirliğiyle bu soğuk kış günlerinde elimizi sokak hayvanlarına uzatmak zorundayız” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Siverekte donma tehlikesi geçiren eşekler toplandıÖnceki Haber

Siverekte donma tehlikesi geçiren eşekle...

Alman şef Jan Schumacher TürkiyedeSonraki Haber

Alman şef Jan Schumacher Türkiyede

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar