Osmaniye
DOLAR18.5823
EURO18.3633
ALTIN1019.9
Yusuf Cinkara Otomotiv

Maltepe Belediyesi Tıp Merkezinden 7 ayda 150 bin kişiye sağlık hizmeti

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Maltepe Belediyesi Tıp Merkezinden 7 ayda 150 bin kişiye sağlık hizmeti
Abone ol
MALTEPE BELEDİYESİ HASTANE MÜDÜRLÜĞÜ’NE BAĞLI MALTEPE BELEDİYESİ TIP MERKEZİ’NDE YILIN İLK YEDİ AYINDA 150 BİN 147 KİŞİYE SAĞLIK HİZMETİ, 16 POLİKLİNİKTE 72 BİN 782 KİŞİYE SAĞLIK, MUAYENE VE TEDAVİ HİZMETİ VERİLDİ.

16 poliklinik içeren Maltepe Belediyesi Tıp Merkezi yılın ilk yedi ayında 150 bin 147 kişiye sağlık hizmeti sundu.


Maltepe Belediyesi Hastane Müdürlüğü’ne bağlı Maltepe Belediyesi Tıp Merkezi’nde yılın ilk yedi ayında 150 bin 147 kişiye sağlık hizmeti, 16 poliklinikte 72 bin 782 kişiye sağlık, muayene ve tedavi hizmeti verildi.


Maltepe Belediyesi’nin 2017 yılında Küçükyalı’da hizmete açtığı Maltepe Belediyesi Tıp Merkezi, konusunda uzman kadrosu ve teknik donanımıyla Maltepe halkına sağlık hizmetleri sunuyor. Maltepe Belediyesi Tıp Merkezi’nde yılın ilk yedi ayında aile hekimliği, acil tıp, kulak burun boğaz, dahiliye, ağız ve diş sağlığı, genel cerrahi, göğüs hastalıkları, göz hastalıkları, çocuk sağlığı hastalıkları, kadın hastalıkları, beslenme ve diyetisyen, biyokimya, radyoloji, beslenme ve diyetisyen, deri ve zührevi hastalıkları ve psikolojik danışmanlık polikliniklerinden 72 bin 782 kişi sağlık, muayene ve tedavi hizmetlerinden yararlandı.Tam teşekküllü hastane gibi


26 bin 259 vatandaşa kan alma, kan şekeri ölçümü, serum takılması, EKG, müşahede, pansuman, tansiyon ölçümü, enjeksiyon, dikiş alımı ve atımı hemşirelik hizmetleri verildi. Hemşirelik hizmetlerinde 7 bin 889 kişi muayene edilirken, iş sağlığı güvenliği hemşirelik hizmetinden 725, iş sağlığı güvenliği doktor hizmetinden 425 kişi faydalandı. 2 bin 95 kişinin evlilik raporu, kan grubu, idrar tahlili ve sağlık raporu hizmeti alması sağlandı. Radyoloji, ultrason, mamografi, kemik dansitometresi, patolojinin de aralarında bulunduğu radyoloji ve biyokimya hizmetleri 30 bin 945 kişiye sunuldu. Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinde diş dolgu, köprü ve kron simantasyonu, diş çekimi ve diş taşı temizliği, polisaj işlemlerinden bin 673 vatandaş yararlandı. Kurum ambulansıyla bin 805 kişinin nakil hizmeti sağlandı. 315 vatandaşa cenaze hizmetlerinde destek verildi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ünyede beton yol çalışmaları sürüyorÖnceki Haber

Ünyede beton yol çalışmaları sürüyor

Fatih Karagümrükte Beşiktaş mesaisi sürüyorSonraki Haber

Fatih Karagümrükte Beşiktaş mesaisi sürü...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar