Osmaniye
DOLAR17.9435
EURO18.5436
ALTIN1030.7
Yusuf Cinkara Otomotiv

Lütfü Savaş: “Yapamazsınız Dediler Yaptık Ve Başardık”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Lütfü Savaş: “Yapamazsınız Dediler Yaptık Ve Başardık”
Abone ol
EXPO 2021 Hatay Uluslararası Organisazyon Ödül Töreni Antakya EXPO alanında yapıldı.

EXPO 2021 Hatay Uluslararası Organisazyon Ödül Töreni Antakya EXPO alanında yapıldı.

EXPO organizasyonuna destek vererek kendi bahçe ve etkinlikleri ile alanları renklendiren ülke ve şehirlerin temsilcilerine ödüllerinin sunulması için düzenlenen törende konuşan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, EXPO 2021 Hatay’ın başarı öyküsünü anlattı.

Hatay’ın MÖ. ilk gayrı resmi olimpiyatların yapıldığı yer olduğuna dikkat çeken Başkan Savaş, kentin “ilk”leri ve “en”lerini dünyanın her yerinden gelen konuklar ile paylaştı.

SAVAŞ: HATAY’IN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI OLMAKTAN GURUR DUYUYORUM

Lütfü Savaş, konuşmasında Hatay’ın 12 yıldır Suriye’deki karmaşıklıkların olumsuz etkileriyle yaşamasına rağmen huzur, sevgi, kardeşlik ve barıştan ödün vermediğinin altını çizdi.

Böyle bir şehrin büyükşehir belediye başkanı olmaktan gurur duyduğunu ifade eden Başkan Savaş, şehre layık olmak için çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.

“ZORLUKLARIN KARŞISINDA YILMADIK”

Savaş, “Biz Hatay’ın güzelliklerini paylaşmak istedik. Hatay’ı kalkındırmak istedik. Savaşın gölgesinde, en zor günlerde bile umut aşılamayı tercih ettik. Bu nedenle buradayız.

Biz EXPO’yu yaparken Hatay’ın tarımını, ticaretini, turizmini, huzurunu ve refahını düşündük. Zorlukların karşısında yılmadık çünkü hedefe kilitlenmiştik. Başarmak zorundaydık” dedi.

“YAPAMAZSINIZ DEDİKLERİNDE YAPTIK VE BAŞARDIK”

Savaş konuşmasının devamının şu sözlerle sürdürdü:

“EXPO’yu alamazsınız dediklerinde aldık. Yapamazsınız, başlayamazsınız dediklerinde yaptık ve başladık. Açamazsınız dediklerinde açtık.Sonuçlandıramazsınız dediklerinde sonuçlandırdık. Başaramazsınız, kimse gelmez dediklerinde; siz gelmeseniz de olur ama Hatay halkı, Türkiye ve dünyanın her yerinden insan gelir ve bu şahane eseri görür dedik. Ve alanlarımızı 1 milyondan fazla kişi ziyaret etti.”

“DURMADAN, YORULMADAN ÇALIŞMAYI SÜRDÜRECEĞİZ

EXPO alanlarının Hatay’da kalıcı olacağına dikkat çeken Başkan Savaş, organizasyonun Hatay’a kazandırılmasında, gerçekleşmesinde emeği geçen herkese ve organizasyon paydaşlarına teşekkür etti.

Savaş, “20 yıl kurtuluş mücadelesi vermiş ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne en son emanet ettiği şehir olan serhat şehrinin yöneticileri olarak durmadan yorulmadan çalışmaya mecburuz.” Diye konuştu.

BAŞKAN SAVAŞ’A ANLAMLI ÖDÜL

Çok sayıda katılımcının hazır bulunduğu törende Uluslararası Bahçe Bitkileri Üreticileri Birliği Başkanı Leonardo Capitanio’da, EXPO 2021 Hatay organizasyonunun başarısından duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Capitanio, Savaş’a, EXPO Başarı Ödülü sundu.

Başkan Savaş ödülünü alkışlar arasında aldı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ordudaki bina yangını kontrol altına alındıÖnceki Haber

Ordudaki bina yangını kontrol altına alı...

Litrelerce etil alkol piyasaya sürülmeden ele geçirildiSonraki Haber

Litrelerce etil alkol piyasaya sürülmede...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar