Osmaniye
DOLAR17.9331
EURO18.4099
ALTIN1039.3
Yusuf Cinkara Otomotiv

Kuruyemiş sanayicilerinden Malatya Ticaret Borsasına ziyaret

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kuruyemiş sanayicilerinden Malatya Ticaret Borsasına ziyaret
Abone ol
TÜM KURUYEMİŞ SANAYİCİLERİ İŞADAMLARI DERNEĞİ (TÜKSİAD) BAŞKANI VE ÜYELERİ MALATYA TİCARET BORSASI BAŞKANI RAMAZAN ÖZCAN’I ZİYARET EDEREK KAYISI PİYASASI HAKKINDA BİLGİ ALDI.

Tüm Kuruyemiş Sanayicileri İşadamları Derneği (TÜKSİAD) başkanı ve üyeleri Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan’ı ziyaret ederek kayısı piyasası hakkında bilgi aldı.


Kuru kayısı sektöründe hizmet veren ve kuru meyve tüketim ticaretini sağlayan TÜKSİAD’ın yapmış olduğu ziyaretten mutluluk duyduklarını belirten Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan, “ Kuru meyve gurubunun önemli ürünlerinden bir tanesi de Malatya kuru kayısısı, biz sizler aracılığıyla Türkiye’deki 85 milyon vatandaşımızın damak tadına ulaşabilmek için sizlerle bir iş ortaklığı gerçekleştiriyoruz. Kayısı ile ilgili yapmış olduğunuz hizmetlerden dolayı da size minnettarız” dedi. Özcan, ihracat değeri yüksek ürünlerin iç pazarda değerini koruyabilmesi ve hızlı bir şekilde tüketiciye ulaşabilmesi açısından TÜKSİAD’ın önemine değinerek, “ Bizim en önemli amaçlarımızdan bir tanesi ihracat değeri yüksek bir ürünü mutlaka iç pazarda da mevcut ihracattaki değerini koruyabilmesi için mutlaka hızlı bir şekilde tüketiciye ulaşmamız bu da sizin yoğun gayretlerinizle gerçekleşiyor” şeklinde konuştu. Pandemi döneminde tarımın yeniden keşfedildiğine değinen Özcan, ’’Son zamanlarda özelikle pandemi döneminde dünya tarımı yeniden keşfediyor. Özellikle kuru meyve gurubunu da bu alandaki bütün ürünleri de tüketici yeniden keşfediyor. İnsan sağlığı açısından da ürettiğimiz bu ürünlerin ne kadar önemli olduğunu yeni yeni farkına varıyoruz” ifadelerini kullandı.


TÜRKSİAD Başkanı Murat Yıldırım ise “ Bu yıl kayısıdaki beklentiler nelerdir. Hem tedarikçi hem de kuruyemişçi tarafından bunları konuşmak için geldik. Çok güzel şeylerle karşılaştık. Kayısı hakkında neler yapabiliriz. Kuruyemişçiler olarak bizim kayısıya katkılarımız neler olabilir. Bize bu imkanı sağladığınız için teşekkür ediyorum” diye konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Başkan Mahçiçek; “Ay yıldızlı bahçemizle Hollandaya damga vurduk”Önceki Haber

Başkan Mahçiçek; “Ay yıldızlı bahçemizle...

Köydeki Yaz Kuran Kursunda sıfır atık projesine destekSonraki Haber

Köydeki Yaz Kuran Kursunda sıfır atık pr...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar