Osmaniye
DOLAR16.7832
EURO17.4971
ALTIN976.05
Yusuf Cinkara Otomotiv

KTO Karatay Üniversitesi ve Türk Hava Kurumu arasında önemli iş birliği

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
KTO Karatay Üniversitesi ve Türk Hava Kurumu arasında önemli iş birliği
Abone ol
KONYA TİCARET ODASI (KTO) KARATAY ÜNİVERSİTESİ, HAVACILIK ALANINDAKİ İŞ BİRLİKLERİNE BİR YENİSİNİ DAHA EKLEDİ. ANKARA’DA GERÇEKLEŞTİRİLEN ZİYARETLERDE SIRASIYLA TÜRK HAVA KURUMU, TÜRK HAVA KURUMU ÜNİVERSİTESİ VE SİVİL HAVACILIK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ZİYARET EDİLİRKEN, TÜRK HAVA KURUMU İLE İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ YAPILDI.

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi, havacılık alanındaki iş birliklerine bir yenisini daha ekledi. Ankara’da gerçekleştirilen ziyaretlerde sırasıyla Türk Hava Kurumu, Türk Hava Kurumu Üniversitesi ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ziyaret edilirken, Türk Hava Kurumu ile iş birliği protokolü yapıldı.


KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fevzi Rifat Ortaç, Havacılık ve Eğitimi İktisadi İşletmesi Genel Müdürü Agah Karabıyık ve Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Akif Gündüz’ün katıldığı ziyaretlerde, ilk olarak Türk Hava Kurumu ile “Uçuş ve Hizmet Eğitim Programı Düzenlenmesi ve Yürütülmesi” çerçevesinde iş birliği protokolü imzalandı. İmza programına THK Kayyum Heyeti Başkanı Abdullah Kaya, Başkan V. Ali Yüksel ve yetkililer katıldı.


Programda konuşan KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fevzi Rifat Ortaç, “Havacılık alanındaki hedeflerimiz doğrultusunda Türk havacılığının köklü kurumlarından Türk Hava Kurumu ile iş birliği anlaşması imzalıyor olmaktan dolayı son derece mutluluk duyuyoruz. Bu protokol ile uçuş ve hizmet eğitimi programı planlanması ve yürütülmesi konusunda iş birliğine gidiyoruz. Protokolün taraflar için hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.


Program çerçevesinde Türk Hava Kurumu Üniversitesi de ziyaret edilirken, Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Erbay’ın da bulunduğu görüşmede, üniversiteler arasında imzalanacak olan protokolün hazırlıkları ele alındı.


Heyetin son durağı ise Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü oldu. Sivil Havacılık Genel Müdürü Prof. Dr. Kemal Yüksek ile görüşen heyet, KTO Karatay Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Pilotaj Bölümü hakkında bilgi verirken, görüşmede havacılığın güncel durumu ve gelecek perspektifi konuşuldu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Çıldırda dereceye giren sporculara ödülleri verildiÖnceki Haber

Çıldırda dereceye giren sporculara ödüll...

200 aileye 400 damızlık koç ve teke hibe desteği verildiSonraki Haber

200 aileye 400 damızlık koç ve teke hibe...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar