Osmaniye
DOLAR18.8048
EURO20.4876
ALTIN1167.1

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, GKRY lideri Anastasiadis ile görüştü

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, GKRY lideri Anastasiadis ile görüştü
Abone ol
KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ (KKTC) CUMHURBAŞKANI TATAR, GÜNEY KIBRIS RUM YÖNETİMİ (GKRY) LİDERİ NİKOS ANASTASİADİS İLE BM GENEL SEKRETERİ’NİN KIBRIS ÖZEL TEMSİLCİSİ COLİN STEWART’IN EV SAHİPLİĞİNDE LEDRA PALACE OTEL’DE DÜZENLENE YIL SONU RESEPSİYONUNDA BİR ARAYA GELDİ.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Tatar, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) lideri Nikos Anastasiadis ile BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Temsilcisi Colin Stewart’ın ev sahipliğinde Ledra Palace Otel’de düzenlene yıl sonu resepsiyonunda bir araya geldi.Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Temsilcisi ve Kıbrıs’taki BM Barış Gücü (UNFICYP) Misyon Şefi Colin Stewart’ın ev sahipliğinde BM ara bölgesindeki Ledra Palace Otel’de yıl sonu resepsiyonu verildi. Resepsiyona katılan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) lideri Nikos Anastasiadis sosyal içerikli bir görüşme yaptı.


İki lider, son olarak nisan ayında Colin Stewart’ın ev sahipliğinde ara bölgede Kıbrıs sorununun çözüm sürecine kadınların katılımına ilişkin eylem planının lansman etkinliğinde bir araya gelmişti.


Resepsiyona ayrıca, Cumhurbaşkanı Tatar’ın Özel Temsilcisi M. Ergün Olgun ile Kıbrıs Rum tarafının müzakerecisi Menelaos Menelaou ve kendilerine eşlik eden müzakere heyeti üyeleri, teknik komite eş başkanları yanı sıra diplomatlar, BM yetkilileri ve adanın her iki tarafından bazı sivil toplum örgütlerinin temsilcileri de katıldı.


Resepsiyonda kısa bir konuşma yapan Stewart, resepsiyona katılan iki lidere teşekkür etti. Bu akşamki yıl sonu resepsiyonu etkinliğinin herkese teşekkür etmek için bir fırsat olduğunu belirten Stewart, her iki taraftan teknik komitelerin eş başkanları ile koordinatörlerine ve ayrıca geçen yıl boyunca ortak bir zemin bulma çabalarına bağlılıklarından dolayı Cumhurbaşkanı Tatar’ın Özel Temsilcisi Ergün Olgun ve Kıbrıs Rum tarafının müzakerecisi Menelaos Menelaou’ya teşekkür etti.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Serdar Dursun: “İlk 11 oynarsam elimden gelen katkıyı sağlayacağımı düşünüyorum”Önceki Haber

Serdar Dursun: “İlk 11 oynarsam elimden...

Düzcede yoğun sis etkili oluyorSonraki Haber

Düzcede yoğun sis etkili oluyor

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar