Osmaniye
DOLAR16.192
EURO17.4658
ALTIN965.28
Merve Otomotiv

Kahramanmaraşta anasınıfı eğitimi almamış çocuklara eğitim sandığı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kahramanmaraşta anasınıfı eğitimi almamış çocuklara eğitim sandığı
Abone ol
KAHRAMANMARAŞ'TA AVRUPA BİRLİĞİ TARAFINDAN FİNANSE EDİLEN VE MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINCA UYGULANAN SURİYELİ ÇOCUKLARIN TÜRK EĞİTİM SİSTEMİNE ENTEGRESİNİ İÇEREN PİKTES PROJESİ KAPSAMINDA ANASINIFI EĞİTİMİ ALAMAMIŞ ÇOCUKLAR İÇİN HAZIRLANAN SANDIKLAR TEK TEK EVLERE ULAŞTIRILIYOR.

Kahramanmaraş’ta Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve Milli Eğitim Bakanlığınca uygulanan Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegresini içeren PİKTES Projesi kapsamında anasınıfı eğitimi alamamış çocuklar için hazırlanan sandıklar tek tek evlere ulaştırılıyor.


Afşin ilçesinde ,“Benim Oyun Sandığım” adlı proje kapsamında hazırlanan ve içi eğitim metaryalleriyle dolu sandıklar önceden belirlenmiş Anasınıfı eğitimi almamış olan merkez ve kırsal mahallelerde ki çocuklara teslim edildi.


Hem Suriyeli hem de Türk ailelerin çocuklarına teslim edilen sandıklar bilgi veren Proje Görevlisi Emine Şahan, “Benim Oyun Sandığım” kapsamında hazırlanan Eğitim sandıklarımız elimize ulaştı. Bizler de çocuklarımızı evlerinde ziyaret ederek sandıkları teslim ettik. Velilere sandıklarda ki eğitim meteryallerinin nasıl ve ne amaçla kullanılacağını anlattık. Ay’da bir kez aileleri ziyaret ederek çocukların sandıkta bulunan eğitim malzemelerinden faydalanıp faydalanamadıklarını gözlemleyecek ve onlara gönüllü öğretmenlik yapacağız" dedi.


Proje Görevlilerinden Selçuk Kaba ise, "Projenin amacının anasınıfı eğitimi almamış olan çocukların eğitim eksikliğinin giderilmesi. Sandıklarla ziyaret ettiğimiz evler de çocukların mutluluğunu tarif edemiyoruz. AB tarafından finanse edilen ve Milli Eğitim Bakanlığımızca uygulanan proje kapsamında her yıl bu Sandıkların sayıları artacak ve Anasınıfı eğitimi almamış olan çocuklarımıza ulaştıracağız" ifadesini kullandı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
FETÖden gözaltına alınan DEVA Partisi İl Başkanı tutuklandıÖnceki Haber

FETÖden gözaltına alınan DEVA Partisi İl...

Karacabey Belediyesinden öğrencilere sürprizSonraki Haber

Karacabey Belediyesinden öğrencilere sür...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar