Osmaniye
DOLAR8.4952
EURO10.2693
ALTIN497.84

İşte Sağlık Bakanlığının ‘yenidoğan ambulansı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İşte Sağlık Bakanlığının ‘yenidoğan ambulansı
Abone ol
SAĞLIK BAKANLIĞI, VATANDAŞLARA SAĞLIK ALANINDA DAHA İYİ VE DAHA KONFORLU HİZMETLER VEREBİLMEK ADINA ENVANTERİNİ SÜREKLİ GÜNCELLEMEYE VE GELİŞTİRMEYE DEVAM EDİYOR. BU KAPSAMDA ENVANTERİNE KATTIĞI ‘YENİDOĞAN’ AMBULANSLAR 2021 YILI İTİBARİYLE HİZMET VERMEYE BAŞLADI.

Sağlık Bakanlığı, vatandaşlara sağlık alanında daha iyi ve daha konforlu hizmetler verebilmek adına envanterini sürekli güncellemeye ve geliştirmeye devam ediyor. Bu kapsamda envanterine kattığı ‘yenidoğan’ ambulanslar 2021 yılı itibariyle hizmet vermeye başladı.


Sağlık Bakanlığı, yenidoğan vakalarının daha hızlı ve güvenli taşınması amacıyla geliştirilen özel ‘yenidoğan’ ambulanslarını envanterine katmıştı. Bu kapsamda hizmetlerin daha verimli yürütülmesi amacıyla hastane öncesi acil sağlık hizmetlerinde, yenidoğan ambulanslarında görevlendirilecek sağlık profesyonelleri için yüz yüze eğitimlerle uygulamalı olarak gerçekleştirilen “Yenidoğan Transport Eğitimlerine” pandemi sürecinde de ara verilmemişti. Bu kapsamda Türkiye genelinde dağıtılan 50 ‘yenidoğan ambulansı’nda görev alacak olan 600 personele eğitim verildi. Personelin eğitimlerinin tamamlanmasının ardından 2021 yılı itibariyle ‘yenidoğan ambulansları’ kullanıma girdi. Ambulanslarda bebekler için kuvöz ve özel medikal malzemeler bulunuyor.“Bebeklerin hayata tutunmasını sağlayan özellikli ambulanslarımız var”


Yenidoğan ambulansında görevini sürdüren Acil Tıp Teknisyeni Cemile Ünlü, “Birçok komplikasyondan kaynaklı olarak hayata tutunmaya çalışan küçük bebekleri, bir noktadan alıp sağlıklı bir şekilde başka bir merkeze taşımak için çalışan ekipleriz. Bunlar için özel ambulanslarımız var. Özellikle yetişkin ambulanslarından farklı ve bebeklerin hayata tutunmasını sağlayan özellikli ambulanslarımız var. Bu iş için gönül vermiş bir ekibimiz var ve büyük bir emekle çalışıyorlar. Diğer ambulanslardan farklı olarak, kuvözümüz var içerisinde, bütün cihazları ve aletleri yetişkinlere oranla daha hassas ayarlarla yapılmış aletlerle çalışırız” şeklinde konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Batmanda Trafik Haftası etkinlikleriÖnceki Haber

Batmanda Trafik Haftası etkinlikleri

FETÖ terör örgütü üyesi kadın tutuklandıSonraki Haber

FETÖ terör örgütü üyesi kadın tutuklandı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar