Osmaniye
DOLAR17.96
EURO18.3383
ALTIN1028.4
Yusuf Cinkara Otomotiv

İstanbulda 80 ülkeden 200ün üzerinde yabancı büyük dönüşümü ele alacak

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İstanbulda 80 ülkeden 200ün üzerinde yabancı büyük dönüşümü ele alacak
Abone ol
13. BOĞAZİÇİ ZİRVESİ, 10-12 KASIM TARİHLERİ ARASINDA İSTANBUL'DA GERÇEKLEŞECEK. ÜÇ GÜN SÜRECEK OLAN ETKİNLİKTE 80 ÜLKEDEN 200'ÜN ÜZERİNDE YABANCI AĞIRLANACAK. BU YILKİ ZİRVENİN ANA TEMASI 'BÜYÜK DÖNÜŞÜM'.

13. Boğaziçi Zirvesi, 10-12 Kasım tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek. Üç gün sürecek olan etkinlikte 80 ülkeden 200’ün üzerinde yabancı ağırlanacak. Bu yılki zirvenin ana teması ’Büyük Dönüşüm’.


Bugüne kadar başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere dünyadan 9 cumhurbaşkanı, 8 başbakan, 68 bakan, 2 prenses ve 4 prens ağırlayan zirvenin 13.’sü için geri sayım başladı. 10-12 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek zirve, Türkiye’den ve dünyadan alanının önde gelen isimleri ile birlikte dünyanın nabzını İstanbul’dan tutacak.


Uluslararası İşbirliği Platformu Kurucusu Cengiz Özgencil, “13. zirve dünyadaki büyük dönüşümü ele alacak. Bunlar, teknolojide dönüşüm, şehirlerdeki dönüşüm, gıda arzındaki dönüşüm ve sanayideki dönüşüm. Her bir oturumda hem devletler nezdinde temsilciler hem de iş dünyasının Türk ve yabancı temsilcileri bu dönüşümlere ışık tutmaya çalışacak. Bu yıl olağanüstü bir durum olmazsa fiziksel katılımın, konuşmacılar ve izleyiciler olmak üzere toplamda 3 bini bulmasını bekliyoruz. Cumhurbaşkanları, başbakanlar ve bakanlar olmak üzere küresel bazda toplamda 280’in üzerinde davet mektubu gönderdik. Küresel sorunların çözüm yollarına yine İstanbul’dan ışık tutacağız. Asıl hedefimiz davet ettiğimiz yabancı misafirlerimize ülkemizdeki yatırım ve ticaret potansiyelini yerinde göstermek ve Türkiye’ye yurt dışından gelen yatırımlara katkıda bulunmak” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı ‘Çay kanunu eleştirilerine açıklık getirdiÖnceki Haber

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati...

Burdur Gölü’ndeki su kaybına lavanta tarlasında resim ve müzikle dikkati çektilerSonraki Haber

Burdur Gölü’ndeki su kaybına lavanta tar...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar