Osmaniye
DOLAR18.5397
EURO18.274
ALTIN1008.1
Yusuf Cinkara Otomotiv

HKTM Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlıyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
HKTM Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlıyor
Abone ol
Hidropar Hareket Kontrol Teknolojileri Merkezi Sanayi ve Ticaret A.Ş. (HKTM) halka arzı, Türkiye’nin önde gelen aracı kurumlarından A1 Capital Yatırım liderliğinde 10-12 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Hidropar Hareket Kontrol Teknolojileri Merkezi Sanayi ve Ticaret A.Ş. (HKTM) halka arzı, Türkiye’nin önde gelen aracı kurumlarından A1 Capital Yatırım liderliğinde 10-12 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Yatırımcılar tarafından yoğun ilgi gösterilen HKTM halka arzında toplam 317.951 yatırımcıdan 737.333. 135 Türk lirası talep toplandı. 11,00 TL pay fiyatıyla halka arzı tamamlanan HKTM, Borsa İstanbul’da HKTM kodu ile işlem görmeye başlayacak.

Türkiye’nin köklü mühendislik firmalarından Hidropar Hareket Kontrol Teknolojileri Merkezi Sanayi ve Ticaret A.Ş. (HKTM), A1 Capital Yatırım’ın liderliğini yürüttüğü halka arz sürecinin ardından resmen Borsa İstanbul’a kote oluyor.

Köklü mühendislik firmasının payları, HKTM koduyla birlikte Ana Pazar’da işlem görmeye başlayacak.

HKTM’nin A1 Capital Yatırım liderliğinde gerçekleştirilen halka arz sürecinde 12 Milyon TL nominal değerli pay 11,00 TL fiyatla satışa sunuldu. Halka arza 317.951 yatırımcıdan 737.333.135 TL tutarında talep geldi.

Böylece, toplam büyüklüğü 132 Milyon TL olan halka arza 5,59 katı talep gelmiş oldu. Halka arzda, Sabit Fiyat ile Talep Toplama yöntemi uygulandı.

“İşini aşkla yapan ve sürdürülebilirlik vizyonunu hep ön planda tutan bir mühendislik şirketini yatırımcılarla buluşturduğumuz için çok mutluyuz”

HKTM halka arzıyla ilgili açıklamalarda bulunan A1 Capital Yatırım Genel Müdürü M.Serkan Esenpak, “Halka arzlar sermaye piyasalarımızın gelişimi için büyük bir öneme sahip.

Hem arz hem de talep açısından rekorların kırıldığı bir dönemde biz de Türkiye’nin önde gelen yatırım kuruluşlarından biri olarak üzerimize düşen görevi layıkıyla yerine getirmek için çalışıyoruz.

Son olarak HKTM’nin halka arzını başarılı bir şekilde gerçekleştirdik.

HKTM, hareket kontrol teknolojilerini kullanan neredeyse tüm sektörlerle çeşitli iş birlikleri yürüten, sürdürülebilirlik vizyonunu hep ön planda tutan, mühendisliği aşkla yapan ve gelecek potansiyeli bizi heyecanlandıran bir firma.

Şimdiye kadar başarılı işlere imza atmış bu vizyoner şirket, halka arzdan elde ettiği gelirle birlikte gelecek için de güzel adımlar atacaktır.

Biz de A1 Capital Yatırım olarak, vizyoner ve farklı bakış açılarını yakalayabilen bu güzel mühendislik şirketini yatırımcılarla buluşturduğumuz için çok mutluyuz.

Gerçekleştirdiğimiz bu başarılı halka arz hem HKTM hem yatırımcılar hem de sermaye piyasamız için hayırlara vesile olsun.” dedi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kontrolden çıkan kamyonet kaza yaptı: 4 yaralıÖnceki Haber

Kontrolden çıkan kamyonet kaza yaptı: 4...

Hamsilos yolunda asfalt çalışmasıSonraki Haber

Hamsilos yolunda asfalt çalışması

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar