Osmaniye
DOLAR17.9425
EURO18.539
ALTIN1032.5
Yusuf Cinkara Otomotiv

“Gelecek Tarımda Tarımın Geleceği Gençlerde Toplantısı yapıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
“Gelecek Tarımda Tarımın Geleceği Gençlerde Toplantısı yapıldı
Abone ol
NİĞDE'DE, MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI İLE TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI TARAFINDAN İMZALANAN HAYVAN SAĞLIĞI YETİŞTİRİCİLİĞİ LABORATUVAR HİZMETLERİ, TARIM VE GIDA SEKTÖRÜNDE İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ ÇERÇEVESİNDE "GELECEK TARIMDA TARIMIN GELECEĞİ GENÇLERDE" İSİMLİ TOPLANTI DÜZENLENDİ.

Niğde’de, Milli Eğitim Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından imzalanan hayvan sağlığı yetiştiriciliği laboratuvar hizmetleri, tarım ve gıda sektöründe iş birliği protokolü çerçevesinde "Gelecek Tarımda Tarımın Geleceği Gençlerde" isimli toplantı düzenlendi.İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen programda, ihtiyaç duyulan nitelikli iş gücünü yetiştirmek ve sürdürülebilir kalkınmaya katkı sunmak amacıyla iş birliği protokolün imzalandığını açıkladı. Protokolle tarım, hayvan yetiştiriciliği ve sağlığı ile laboratuvar hizmetleri alanlarında okulların verimliliğinin artırılmasının amaçlandığını belirten Yaşar, "Protokol çerçevesinde bu okulların yönetici ve öğretmenlerini mesleki ve teknik yönden geliştirmek için yapılacak çalışmalar bakanlıkların mevzuatı çerçevesinde belirlenecek. Yabancı dil ağırlıklı alan öğretim programlarıyla eğitim materyalleri yüz yüze ya da dijital ortamda hazırlanacak. Alan öğretmenlerine, ortaklaşa belirlenecek takvim ve programa göre Tarım ve Orman Bakanlığının belirlediği atölye/laboratuvarlar, eğitim merkezleri, araştırma enstitüleri ve arazilerde iş başında eğitim düzenlenecek. Alandan mezun olan öğrencilerin tarım sektöründe istihdamı için ortak proje ve çalışma yapılacak" ifadelerini kullandı.


Tarım ve Orman İl Müdürü Asım Baş ise tarım meslek liselerinin protokolle ülkenin gündemine gelmesinden memnuniyet duyduğunu anlatarak, "Bu bağlamda bakanlık olarak bilginin en güçlü tarımsal girdi olduğu bilinciyle gençlerin tarımda daha etkin ve verimli rol üstlenmesi amaçlanıyor" dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
MHP Van İl Başkanı Güngöralpten İHAya ziyaretÖnceki Haber

MHP Van İl Başkanı Güngöralpten İHAya zi...

Eşarj, istasyon ağına yaklaşık 300 milyon TLlik yatırım yapacakSonraki Haber

Eşarj, istasyon ağına yaklaşık 300 milyo...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar