Osmaniye
DOLAR16.372
EURO17.5743
ALTIN974.21
Merve Otomotiv

G7 Dışişleri Bakanları Almanyada bir araya geldi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
G7 Dışişleri Bakanları Almanyada bir araya geldi
Abone ol
ALMANYA DIŞİŞLERİ BAKANI ANNALENA BAERBOCK, "UKRAYNA’YA SALDIRAN RUSYA, ULUSLARARASI HUKUKU İHLAL EDEREK KÜRESEL BİR KRİZE NEDEN OLDU. RUSYA'NIN SAVAŞI, ULUSLARARASI İŞ BİRLİĞİNE, ULUSLARARASI DÜZENE KARŞI BİR SAVAŞTIR. SAVAŞ NEDENİYLE ODESSA’DA 25 MİLYON TON TAHIL BEKLETİLİRKEN, AFRİKA VE ORTA DOĞU ÜLKELERİNDEKİ MİLYONLARCA İNSAN GELECEK YARDIMLARI BEKLEMEKTEDİR. RUSYA DEVLET BAŞKANI PUTİN BU SAVAŞLA DÜNYAYI BÖLMEYİ HEDEFLİYOR. BİZ G7 ÜLKELERİ OLARAK BUNA KARŞI ÇIKIYOR VE SAVAŞI KINAYAN 141 ÜLKENİN YÜZÜSTÜ BIRAKILMAMALARINI SAĞLAMAK İSTİYORUZ" İFADELERİNİ KULLANARAK, UKRAYNA’YI DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEKLERİNİ VURGULADI.

G7 Dışişleri Bakanları, Almanya’nın Schleswig Holstein eyaletinde sıkı güvenlik önlemleri altında bir araya geldi. Toplantının ana gündem maddesinin Rusya-Ukrayna savaşı olduğu belirtildi.

Almanya’nın dönem başkanı olduğu G7’nin Dışişleri Bakanları, Almanya’nın Schleswig Holstein eyaletinde yer alan Wangels’deki Weissenhaus Hotel’de sıkı güvenlik önlemleri altında bir araya geldi.

Almanya, ABD, İngiltere, Kanada, Fransa, İtalya ve Japonya’dan oluşan G7 ülkelerinin dışişleri bakanlarının katıldığı toplantının ana gündem maddesinin ise Rusya-Ukrayna savaşı ve Ukrayna’ya yapılacak yardımlar olduğu belirtildi.

“Rusya Devlet Başkanı Putin bu savaşla dünyayı bölmeyi hedefliyor”

Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, "Ukrayna’ya saldıran Rusya, uluslararası hukuku ihlal ederek küresel bir krize neden oldu. Rusya’nın savaşı, uluslararası iş birliğine, uluslararası düzene karşı bir savaştır.

Savaş nedeniyle Odessa’da 25 milyon ton tahıl bekletilirken, Afrika ve Orta Doğu ülkelerindeki milyonlarca insan gelecek yardımları beklemektedir. Rusya Devlet Başkanı Putin bu savaşla dünyayı bölmeyi hedefliyor.

Biz G7 ülkeleri olarak buna karşı çıkıyor ve savaşı kınayan 141 ülkenin yüzüstü bırakılmamalarını sağlamak istiyoruz" ifadelerini kullanarak, Ukrayna’yı desteklemeye devam edeceklerini vurguladı.

G7 Dışişleri Bakanları Toplantısı’na Ukrayna ve Moldova Dışişleri Bakanları ve G20 dönem başkanlığını yürüten Endonezya Dışişleri Bakanı Retno Marsudi da videokonferans yöntemiyle katılacak.

14 Mayıs’a kadar devam edecek olan toplantıda Afganistan, Covid-19’la mücadele ve Orta Doğu’daki gelişmeler de ele alınacak.

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Mardinde bal üreticilerine 2 milyon 153 bin liralık destekÖnceki Haber

Mardinde bal üreticilerine 2 milyon 153...

Samsunda şarampole yuvarlanan traktördeki anne ve oğlu hayatını kaybettiSonraki Haber

Samsunda şarampole yuvarlanan traktördek...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar