Osmaniye
DOLAR9.5335
EURO11.0891
ALTIN546.55

ETSO Başkanı Yücelikten 23 Temmuz mesajı;

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ETSO Başkanı Yücelikten 23 Temmuz mesajı;
Abone ol
ERZURUM TİCARET VE SANAYİ ODASI (ETSO) YÖNETİM KURULU BAŞKANI LÜTFÜ YÜCELİK, 23 TEMMUZ ERZURUM KONGRESİ’NİN 102’NCİ YILDÖNÜMÜ MÜNASEBETİYLE YAYIMLADIĞI MESAJDA, TARİHİ KONGRENİN, TÜRK MİLLETİNİN YENİDEN DİRİLİŞİNİN TEMELLERİNİN ATILDIĞI VE BAĞIMSIZLIK MEŞALESİNİN YAKILDIĞI BİR DÖNÜM NOKTASI OLDUĞUNU SÖYLEDİ.

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik, 23 Temmuz Erzurum Kongresi’nin 102’nci yıldönümü münasebetiyle yayımladığı mesajda, tarihi kongrenin, Türk Milletinin yeniden dirilişinin temellerinin atıldığı ve bağımsızlık meşalesinin yakıldığı bir dönüm noktası olduğunu söyledi.


Mesajında, Türk ulusunun kurtuluş mücadelesinin yol haritasının çizildiği Erzurum Kongresi’nde yakılan bağımsızlık meşalesinin sonsuza dek sönmeyeceğini ifade eden ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Yücelik, milli iradenin simgelerinden biri olan Erzurum Kongresi, Atatürk ve arkadaşlarının, Türk Milletinin istikbali için verdiği büyük mücadelenin en önemli adımlarından ve bağımsızlığımızın sembollerinden birisidir” dedi.


Kongrede, Türk ulusunun geleceği adına çok önemli kararların alındığını kaydeden Başkan Yücelik mesajında şu ifadelere yer verdi; “Milli sınırlar içinde vatanın bir bütün olduğunu ve asla bölünemeyeceğini tüm dünyaya ilan ettiğimiz bu kongre, tarihimizin mihenk taşlarındandır. Aynı şekilde, manda ve himayenin hiçbir suretle kabul edilemeyeceğini, vatan topraklarımıza göz diken herkese bir kez daha hatırlattığımız Erzurum Kongresi’nde asil milletimizin vakur duruşu ve asaleti bir kez daha tescillenmiştir. İlk kez ulusal egemenliğimizin koşulsuz olarak gerçekleştirilmesine karar verilip, bağımsızlık meşalesinin yakıldığı Erzurum Kongresi’nin 102’nci Yıldönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bağımsızlık için verilen büyük mücadeleye kanıyla, canıyla değer katan bütün şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve saygıyla anıyoruz. Ruhları şad olsun.”


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Müftü Yıldırımdan, Başkan Yıldırıma teşekkürÖnceki Haber

Müftü Yıldırımdan, Başkan Yıldırıma teşe...

Muş Ovası sarıya boyandıSonraki Haber

Muş Ovası sarıya boyandı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar