Reklamı Geç
Osmaniye
DOLAR8.408
EURO10.008
ALTIN490.28

El Babda yüzler gülmeye başladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
El Babda yüzler gülmeye başladı
Abone ol
SURİYE'NİN KUZEYİNDE FIRAT KALKANI HAREKATI'YLA TERÖRDEN TEMİZLENEN EL BAB İLÇESİNDE YÜZLER GÜLMEYE BAŞLADI. YÜZDE 75’İ YIKILMIŞ BİR ŞEHRİ YENİDEN ESKİ HALİNE GETİRMEK İÇİN ÇALIŞTIKLARINI İFADE EDEN BAB YEREL MECLİS BAŞKANI MUHAMMED HEYSEM ŞEHABİ, KENTİN ÇOĞUNU YENİDEN İNŞA ETTİKLERİNİ SÖYLEDİ.

Suriye’nin kuzeyinde Fırat Kalkanı Harekatı’yla terörden temizlenen El Bab ilçesinde yüzler gülmeye başladı. Yüzde 75’i yıkılmış bir şehri yeniden eski haline getirmek için çalıştıklarını ifade eden Bab Yerel Meclis Başkanı Muhammed Heysem Şehabi, kentin çoğunu yeniden inşa ettiklerini söyledi.


2017 yılında terör örgütü DEAŞ’tan kurtarılan El Bab’ta Yerel Meclis tarafından oluşturulan 14 müdürlükle, ilçenin elektriğinden suyuna, altyapısından güvenliğine kadar birçok çalışmaya imza atılıyor. Kurulan müdürlüklerde Türkiye’den gelen uzmanların rehberliğinde yapılan çalışmalarla yüzde 75’i harabeye dönen kent adeta yeniden inşa ediliyor.


El Bab Yerel Meclisinde gazetecileri ağırlayan Meclis Başkanı Muhammed Heysem Şehabi, yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.


Bölgenin terörden arındırılmasının ardından birçok kurum ve kuruluş kurduklarını belirten Şehebi, “2017 yılında Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Suriye Milli Ordusunun operasyonları ile bölgemiz terör örgütlerinden arındırıldı. Terör örgütlerinden bölgemiz arındırıldıktan sonra burada birçok kurum kuruluş oluşturuldu. Tüm iş ve işlemlerimizi, oluşturulan bu müdürlükler çerçevesinde yürütüyoruz. El Bab Yerel Meclisine bağlı 14 müdürlüğümüz var, meclisimizde 27 üye var, bu üyelerin seçimi halkın kişi önermesi neticesinde oluşturuluyor ve bu 27 üye meclis başkanını seçimle belirliyor. Burada işleri Türkiye’den gelen danışman arkadaşlar ve Gaziantep Vali Yardımcımızla iletişim halinde, koordinasyonlu bir şekilde yürütüyoruz” dedi.Yüzde 75’i yıkılmış bir şehri yeniden eski haline getirmek için çalıştıklarını ifade eden Bab Yerel Meclis Başkanı Muhammed Heysem Şehabi, “Terör örgütlerinden arındırıldıktan sonra şehrimizin yüzde 75’i yıkık dökük haldeydi. Şuan şehrimizi neredeyse eski haline getirdik diyebiliriz ve daha iyi olması için çalışmalarımızı yürütüyoruz. Tüm işlerimizle birlikte biz, sanayi, ticaret, belediye, sağlık ve eğitim alanlarında faaliyetlerimizi yürütüyoruz. İnşallah daha iyiye gitmek için çabalamaya devam edeceğiz” diye konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Pandemi doğrudan satış sektöründe büyümeyi tetiklediÖnceki Haber

Pandemi doğrudan satış sektöründe büyüme...

NTO yeterlilik sınavları devam ediyorSonraki Haber

NTO yeterlilik sınavları devam ediyor

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar