Osmaniye
DOLAR8.8736
EURO10.4799
ALTIN499.04
Merve Otomotiv

Diş Beyazlatmada Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Diş Beyazlatmada Dikkat Edilmesi Gerekenler
Abone ol
Dikkat çeken etkileyici bir gülüşün olmazsa olmazı parlayan bembeyaz dişlerdir ve gerek beslenme düzenindeki yanlışlar gerekse de ağız bakımının ihmal edilmesi sonucu sararan dişlerin beyazlatılmasında gelişen teknolojiyle birlikte klinik diş beyazlatma (bleaching) yaygın bir şekilde uygulanmaya başlamıştır.

 Dikkat çeken etkileyici bir gülüşün olmazsa olmazı parlayan bembeyaz dişlerdir ve gerek beslenme düzenindeki yanlışlar gerekse de ağız bakımının ihmal edilmesi sonucu sararan dişlerin beyazlatılmasında gelişen teknolojiyle birlikte klinik diş beyazlatma (bleaching)yaygın bir şekilde uygulanmaya başlamıştır.

Dişlerimizin yetersiz ağız bakımı, çocukluk döneminde kullandığımız ilaçlar, miras alınan genler, aşırı sigara, çay ya da kahve kullanımı gibi birçok etkiye bağlı olarak renk değiştirmesi muhtemeldir ve bleaching ile renk değiştiren dişlere özel beyazlatma jeli uygulanarak bu jeller yoğun LED ile aktive edilir ve dişlerde birkaç tonda renk değişimi hedeflenir. Tabi bu ofis tipi diş beyazlatma tekniğidir. Beyazlatmada sürekliliğin sağlanabilmesi adına uzman hekim uygun gördüğü takdirde ev tipi diş beyazlatma teknikleri de kullanılabilir.

Tedavide başarı oranının artırılması yani hedeflenen renk değişiminin yakalanması ve bu değişimde kalıcılığın sağlanması saglık  açısından birkaç noktada hassasiyet gösterilmelidir. Bleaching kapsamında altı çizilmesi gereken ilk nokta; tedavinin yalnızca sağlıklı diş etlerine sahip diş temizliği yapılan bireylerde uygulanması gerektiğidir. Pendik diş kliniği bünyesinde uygulanan tüm tedavilerde olduğu gibi diş beyazlatmada da süreç boyunca uzman diş hekimiyle sürekli iletişimde olunması ve hekim tavsiyelerinin eksiksiz uygulanması gerekir. 

 

Diş beyazlatmada hedeflenen renk değişiminin yakalanması ve bu değişimin korunması adına hassasiyet gösterilmesi gereken noktalar;

    - Çikolata, şarap, kahve, çay ve şekerleme gibi beyazlatmayı engelleyecek besin gruplarından uzak durulmalıdır

    - Diş hekiminin tavsiyesi doğrultusunda temin edilen diş macunu ile günde ortalama 2 kez dişler fırçalanmalı fakat bu fırçalama esnasında oluşabilecek hassasiyeti dikkate alarak nazik davranılmalı

    - Yine dişlerde hassasiyet oluşturabilecek aşırı sıcak, soğuk, tatlı ve ekşi besinler tüketilmemeli

olarak sıralanabilir.

 

Diş Beyazlatma Kalıcı Mıdır ? 

Diş beyazlatmanın etkileri özellikle gelişen teknolojinin uygulama alanına getirdiği yenilikler ile artış göstermiş ve yapılan gözlemler, uygulama sonrası beslenme ve ağız bakımında özenli davranıldığı takdirde diş beyazlatmanın 2 yıla kadar etkinliğini koruyabileceğini ortaya koymuştur.

Özellikle uygulama sonrasındaki 48 - 72 saatlik zaman periyodu içerisinde çay, sigara, kahve ve şarap kullanımından mutlaka uzak durulması gerekir. Nitekim takip eden süreçte de bu besin gruplarının hayatımız içerisindeki yerinin azaltılarak doğru diş bakım ürünleriyle ağız bakımının sağlanması, tedavinin kalıcılığını artıracaktır. 

Diş Beyazlatmada Yan Etki Görülür mü ? 

Diş beyazlatmada hassasiyet ve sızlama şeklinde iki yan etkili ile karşılaşılabilir ve bu yan etkilerin çoğu zaman doğru uygulama pratiği ve uygulama sonrası takip ile engellenmesi mümkündür.  Hassas dişlerde görülen sızlamanın engellenmesi adına uygulama sonrası koruyucu jel kullanımı tercih edilirken, yine ağız bakımında özel diş macunları ve fırçalarının kullanımı ile olası yan etkiler minimize edilir. 

Daha fazla bilgi için; Perident Klinik 

 

 

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Samsunda trafik kazası: 2 yaralıÖnceki Haber

Samsunda trafik kazası: 2 yaralı

Alevlere teslim olan ev kullanılamaz hale geldiSonraki Haber

Alevlere teslim olan ev kullanılamaz hal...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar