Osmaniye
DOLAR17.9541
EURO18.3364
ALTIN1033.3
Yusuf Cinkara Otomotiv

Defne Samyelinin şikayetçi olduğu Mustafa Sandal beraat etti

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Defne Samyelinin şikayetçi olduğu Mustafa Sandal beraat etti
Abone ol
‘BENİ ALDATMA’ İSİMLİ KİTABINDA İLİŞKİ YAŞADIĞINI İDDİA ETTİĞİ ESKİ MANKEN DEFNE SAMYELİ’NİN ŞİKAYETİ ÜZERİNE HAKKINDA DAVA AÇILAN ŞARKICI MUSTAFA SANDAL’IN AVUKATI SAMYELİ İLE SANDAL’IN BİR ARADA OLDUĞU 26 YIL ÖNCE ÇEKİLMİŞ BİR FOTOĞRAFI DOSYAYA SUNDU. SAMYELİ’NİN AVUKATI ARKADAŞ OLDUKLARINI SÖYLERKEN, MAHKEME SANDAL'IN BERAATİNE KARAR VERDİ.

‘Beni Aldatma’ isimli kitabında ilişki yaşadığını iddia ettiği eski manken Defne Samyeli’nin şikayeti üzerine hakkında dava açılan şarkıcı Mustafa Sandal’ın avukatı Samyeli ile Sandal’ın bir arada olduğu 26 yıl önce çekilmiş bir fotoğrafı dosyaya sundu. Samyeli’nin avukatı arkadaş olduklarını söylerken, mahkeme Sandal’ın beraatine karar verdi.‘Beni Ağlatma’ isimli kitabında ilişki yaşadığını iddia ettiği eski manken Defne Samyeli’nin şikayeti üzerine hakkında ‘hakaret’ suçundan 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan şarkıcı Mustafa Sandal’ın yargılandığı dava karara bağlandı. İstanbul 2. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya Samyeli ile Sandal katılmazken, avukatları hazır bulundu.“Özel hayatına yapılan bu yakıştırma şeref ve saygınlığına açıkça zarar vermiştir”


Duruşmada beyanda bulunan Samyeli’nin avukatı Ömer Eldem, “Sanık kitapta açık şekilde, müvekkilimle ilişki yaşadığını ifade etmiştir. Özel hayatına yapılan bu yakıştırma, müvekkilimin şeref ve saygınlığına açıkça zarar vermiştir. Sanık, basına verdiği röportajlarda müvekkilimi onore etmek için böyle bir şey yazdığını belirtmişse de böyle bir ifade ile bir kadının nasıl onore olacağını takdire bırakıyoruz. Cezalandırılmasını talep ediyoruz” ifadelerini kullandı.“Sandal ile Samyeli’nin hiç tanışmadığına dair bir algı oluşturmaya çalışıldı”


Tutuksuz sanık Mustafa Sandal’ın avukatı Aydın Kurban ise savunmasında, “Samyeli’nin avukatı Sandal ile Samyeli’nin hiç tanışmadığına dair bir algı oluşturmaya çalışmıştır. Dosyaya sunduğumuz, o yıllara ait bir fotoğraftan da anlaşılacağı üzere sanık ile müştekinin bir araya geldikleri, samimi bir ortam içinde bulundukları net bir şekilde görülmektedir” dedi.“26 yıldır arkadaş olduklarını söylüyoruz”


Defne Samyeli ile Mustafa Sandal’ın bir arada olduğu fotoğrafın Sandal’ın avukatı tarafından dava dosyasına sunulmasının ardından beyanda bulunan Samyeli’nin avukatı, “Biz 26 yıldır arkadaş olduklarını zaten söylüyoruz. Mustafa bey oradaki bütün kadınlarla ilişki yaşadığını ima ettiyse bizim açımızdan sıkıntı yok” ifadelerini kullandı.


Davayı karara bağlayan mahkeme, Sandal’ın eyleminin kanunda suç olarak tanımlanmamış olması sebebiyle üzerine atılı ‘hakaret’ suçundan beraatine hükmetti.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ormanda nişanlısını öldüren kadının yargılandığı davada karar çıkmadıÖnceki Haber

Ormanda nişanlısını öldüren kadının yarg...

(Özel) Karısı ile tartıştı kadınlar tepki gösterdiSonraki Haber

(Özel) Karısı ile tartıştı kadınlar tepk...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar