Osmaniye
DOLAR18.8116
EURO20.4382
ALTIN1164.9

Cinsel Sağlık Sorunları ve Tedavisi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Cinsel Sağlık Sorunları ve Tedavisi
Abone ol
Cinsel sağlık sorunları nedeniyle hem erkekler hem de kadınlar ciddi sorunlarla karşılaşabiliyorlar.

Cinsel sağlık sorunları nedeniyle hem erkekler hem de kadınlar ciddi sorunlarla karşılaşabiliyorlar. Hatta yaşanan sorunlar nedeniyle evlilikler bitme noktasına dahi gelebiliyor. Erkekler ve kadınlar cinsel açıdan farklı sorunlarla mücadele etmek zorunda kalabiliyorlar. Özellikle erkeklerin sertleşme noktasında ciddi sıkıntılar yaşadıklarını söylemek mümkün.

Erkeklerin yaşadıkları sertleşme problemini; erkeğin penisinin ilişki esnasında yeterli büyüklüğe ulaşamaması ve buna bağlı olarak da erkeğin penisinin yeterli ereksiyon seviyesine gelememesine bağlı olarak partnerlerini mutlu edememeleri olarak karşımıza çıkıyor. Fakat erkeklerin sertleşme sorununda kurtulmaları mümkün.

Sertleşmeye iyi gelen gıdalar tüketildiğinde erkekler yaşadıkları bu sorundan yavaş yavaş kurtulabiliyorlar. Peki, serleşmeye iyi gelen gıdalar arasında neler yer alıyor? Sertleşmeye iyi gelen gıdalar arasında; balık, et, bal, siyah üzüm, incir vb. gibi gıdalar yer alıyor. Bu gıdalara ek olarak sertleşme sorunundan kurtulmak için tüketilmesi gereken yiyecekler de bulunuyor. Sertleşme sorununa iyi gelen yiyecekler arasında; ceviz, fındık, badem gibi kuruyemişler bol bol tüketilerek yaşanan bu sorundan kurtulabilirler.

Cinsel İsteksizlik Nedenleri

Genel olarak bakıldığında cinsel isteksizliğin pek çok nedeni bulunuyor. Bu nedenler arasında çalışma koşulları ve çalışma saatlerinin ağır olması ilk sırada yer alıyor. Yoğun iş hayatı nedeniyle erkekler dinlenemedikleri için haliyle cinsel ilişkiden uzaklaşarak dinlenmek istiyorlar. Ek olarak çalışma hayatının insanları psikolojik olarak yıpratması, iş hayatının getirdiği görev ve sorumluluklar da bireylerin cinsel isteksizlik yaşamalarının diğer bir nedeni olarak karşımıza çıkıyor.

İş yerinde yaşanan sıkıntılara ek olarak gelecek kaygısı ve ekonomik sıkıntılarda bireylerin cinsel isteksizlikleri arasında gösterilebilir. Cinsel isteksizliğe neden olan bir diğer husus ise erkek ve kadınların cinsel ihtiyaçlarını karşılamak için sık sık mastürbasyona başvurmalarıdır. Mastürbasyon sıklığında yaşanan artış bireylerin cinsel ilişki ihtiyaçlarını bu şekilde karşılamalarını bir alışkanlık haline getirdiği için cinsel isteksizliğe neden oluyor.

Cinsel İsteksizlik Tedavisi

Her şeyin bir tedavisi olduğu gibi cinsel isteksizliğinde tedavisi bulunuyor. Bu noktada yapılması gereken ilk iş uzman bir hekimden destek almaktan geçiyor. Yaşanan sıkıntı her ne ise bireylerin desteği ve önermiş oldukları ilaçların düzenli olarak tüketilmesiyle bireyler yaşadıkları her türlü cinsel isteksizlikten ve her türlü cinsel rahatsızlıktan kurtulabilirler. Hekim tarafından önerilen ilaçların düzenli bir şekilde kullanılmaması ya da ara ara kullanılması ise bireylerin istedikleri sonuca ulaşamamalarına neden oluyor.

Uygulanan tedavinin daha olumlu sonuçlar vermesi için bireyler spor yaparak da hem kendilerini bedensel olarak rahatlatabilir hem de kendilerini psikolojik açıdan cinsel ilişkiye hazırlayabilirler. Ayrıca düzenli ve dengeli beslenmek, iyi dinlenmek, iş hayatında yapılması gereken sorumlulukları ev taşımamakta bireylerin cinsel isteksizliklerinin son bulması noktasında oldukça önemlidir. Yine cinsel isteğin mastürbasyon ve erotik içeriklerle giderilmemesi bu noktada bir bilinç oluşmasıyla bireyler cinsel isteksizlikten kesin bir şekilde kurtulabilirler.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Pendikte tek teker üzerinde ilerleyen motosikletliye 4 bin 66 TL cezaÖnceki Haber

Pendikte tek teker üzerinde ilerleyen mo...

Rusya, Ukrayna'dan ilhak ettiği Herson'dan çekiliyorSonraki Haber

Rusya, Ukrayna'dan ilhak ettiği Herson'd...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar