Osmaniye
DOLAR13.5292
EURO15.2642
ALTIN776.64
Merve Otomotiv

Bingölde Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele günü etkinlikleri

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bingölde Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele günü etkinlikleri
Abone ol
BİNGÖL’DE AİLE VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRLÜĞÜ PERSONELİ TARAFINDAN KADINLARA BROŞÜRLER DAĞITILDI, BİLGİLENDİRME YAPILDI.

Bingöl’de Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında düzenlenen etkinlikte kadınlar bilgilendirildi.

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü etkinlikleri kapsamında Bingöl Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi ile Kadın Konukevi personelleri tarafından bir alışveriş merkezinde farkındalık çalışması yapıldı. Yapılan çalışmada stant kurularak, kadınlara broşürler dağıtılıp KADES hakkında bilgilendirme yapıldı.

Çalışma hakkında bilgi veren İl Müdürü Aydın Polat, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü etkinlikleri kapsamında Bingöl Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü bünyesinde yer alan Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi ile Kadın Konukevi personelleri tarafından farkındalık oluşturmak ve kadına yönelik şiddete dikkat çekmek amacıyla alışveriş merkezinde broşür dağıtımı gerçekleştirilmiştir.

Kadın Konukevi personelleri tarafından kurulan stantta kuruluşta kalan kadınların el emekleri ile ürettikleri ürünler satışa çıkarılarak gelirlerinin kadın konukevinde hizmet alan kadınlara harçlık olarak verilmesi planlanmıştır.

Dağıtılan broşürlerde ise şiddetin ne olduğu, şiddetin türleri, şiddet durumunda başvurulabilecek kurum ve kuruluşlar ile ulaşılabilecek iletişim adresleri ve KADES uygulaması hakkında bilgiler yer almaktadır.

Ayrıca bu bağlamda bilgilendirilen vatandaşlara 6284 sayılı kanun hakkında da kısaca bilgi verilerek toplumu bilinçlendirmek amaçlanmıştır” dedi.

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele GünüÖnceki Haber

Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararas...

Adalet Bakanı Gül: “Bir kadının ısrarla takip edilmesine istenen bir yıllık hapis cezasının caydırıcı olmadığını düşünüyoruz”Sonraki Haber

Adalet Bakanı Gül: “Bir kadının ısrarla...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar