Osmaniye
DOLAR18.5879
EURO18.3685
ALTIN1019.5
Yusuf Cinkara Otomotiv

BİLGİ öğrencileri tasarımlarını metaverse’de sergiledi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
BİLGİ öğrencileri tasarımlarını metaverse’de sergiledi
Abone ol
İstanbul Bilgi Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Bölümü öğrencileri, mezuniyet projeleri kapsamında yaptıkları tasarımları metaverse platformunda sergiledi.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Bölümü öğrencileri, mezuniyet projeleri kapsamında yaptıkları tasarımları metaverse platformunda sergiledi.

Öğrenciler tasarımda çoğulculuk ilkesi ile ürettikleri projeleri sanal dünyaya taşıdı

İstanbul Bilgi Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Bölümü öğrencileri, “Tasarımda Güncel Konular ve Pratikler” dersi kapsamında tasarladıkları özgün çalışmaları metaverse platformunda sergiledi.

Ders kapsamında çeşitli sanatçı ve tasarımcılar tarafından tasarlanmış yaratıcı metaverse ortamlarını ve sanal galerileri ziyaret eden öğrenciler, kendi mezuniyet projelerini de metaverse platformunda hazırladıkları sanal galerilerle dijital ortama taşıdı.

Metaverse platformunda sanal bir sınıfta derse katılma imkânı da bulan öğrenciler, son dönemde giderek popülerleşen ve geleceğin interneti olarak tanımlanan metaverse’ü profeyonel hayatta nasıl kullanabileceklerini deneyimleme imkânı buldu.

48 öğrencinin tasarımı sergilendi

Dersin yürütücüsü İstanbul Bilgi Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Selin Gürdere Akdur, “Nesnelerin interneti (IoT), yapay zekâ, endüstri 4.0, genişletilmiş gerçeklik (XR) gibi geleceği etkileyen yeni teknoloji ve girişimleri de ele aldığımız ‘Tasarımda Güncel Konular ve Pratikler’ dersi kapsamında öğrenciler, bireysel yürüttükleri farklı konulara odaklanan mezuniyet projelerini metaverse platformunda sergilediler.

Tasarımcı adayı olan öğrencilerimizin metaverse’ün kullanımını, günlük hayatımıza etkilerini ve tasarım pratiğindeki yerini öğrenmelerini ve gelişmekte olan bu evrenin sınırsız potansiyelini keşfedip deneyimlemelerini amaçladık” dedi. 

48 öğrenci sergi teması doğrultusunda tasarımda çoğulculuk ilkesini merkeze alarak ürettikleri çeşitli konulardaki projelerle farklılıkların altını çizdi; bireysel süreçlerinin ortaklığını ve aynı zamanda biricikliğini sanal dünyaya yansıtma olanağı buldu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Baki Doğan: “Başkanımızın, kurumumuzun ve toplumumuzun itibarsızlaştırılmasına izin vermeyeceğiz”Önceki Haber

Baki Doğan: “Başkanımızın, kurumumuzun v...

Başiskelede ek zam protokolü imzalandıSonraki Haber

Başiskelede ek zam protokolü imzalandı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar