Osmaniye
DOLAR16.8853
EURO17.8334
ALTIN992.1
Yusuf Cinkara Otomotiv

Bilgi evi, öğrencileri sınava hazırlıyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bilgi evi, öğrencileri sınava hazırlıyor
Abone ol
AYRICA YAZ AYLARINDA DA YAZ KURSLARI ADI ALTINDA FARKLI EĞİTİMLERİN VERİLDİĞİ BİLGİ EVİ, HER YAŞTAN KENDİNİ GELİŞTİRMEK İSTEYEN KİŞİLERE KAPILARINI AÇIYOR.

Tekirdağ’da liseye hazırlanan öğrenciler, bilgi evi ile öğrendiklerini pekiştiriyorlar.


Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde belediye tarafından ilçede bulunan öğrencilere eğitim vermek, düzenlenen kurslar ile çeşitli kazanımlar sağlamak amacıyla kurulan bilgi evinde lise sınavlarına hazırlanan öğrenciler sınava hazırlık kursları ile öğrendiklerini pekiştiriyorlar.


Bilgi evinde eğitim desteği alan öğrencileri ziyaret eden Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavına hazırlanan öğrencilere başarılar diledi. Ziyarette öğrencilerle sohbet ederek Süleymanpaşa Belediyesi Bilgi Evi’nden memnun olup olmadıklarını soran Başkan Yüksel, Bilgi Evi konseptinin birçok belediyeye örnek olduğunu ve giderek yaygınlaştığını ifade ederek, Süleymanpaşa’da Bilgi Evlerinin sayısını arttıracaklarının müjdesini verdi. Yüksel, “Süleymanpaşa Belediyesi Bilgi Evimizde hazırlık kurslarımıza katılan gençlerimizi ziyaret ettik. LGS’ye hazırlanan öğrencilerimize eğitim verdiğimiz Bilgi Evi’nde, genç kardeşlerimizle sohbet ederek, başarılar diledik” dedi.170 öğrenciyi LGS’ye hazırlıyorlar


170 öğrencinin LGS hazırlık kurslarından yararlandığı Süleymanpaşa Bilgi Evi, konusunda uzman öğretmenler aracılığıyla öğrencilere ders desteği, deneme sınavı ve soru çözme gibi konularda yardımcı oluyor. Tamamen ücretsiz olarak hizmet veren Bilgi Evi’ne öğrenci alımları, ilçe genelinde Süleymanpaşa Belediyesi ve Süleymanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan Seviye Belirleme Sınavı’nda elde edilen puanlar ve başvuruda bulunan öğrencilerin ailelerinin maddi durumları dikkate alınarak gerçekleştiriliyor. Başvurularda bu Seviye Belirleme Sınavı’na girmiş olmak, Süleymanpaşa ilçe sınırları içinde ikamet etmek gibi kıstaslar bulunuyor.


Ayrıca yaz aylarında da Yaz Kursları adı altında farklı eğitimlerin verildiği Bilgi Evi, her yaştan kendini geliştirmek isteyen kişilere kapılarını açıyor.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kızıltepede bir eve yıldırım isabet ettiÖnceki Haber

Kızıltepede bir eve yıldırım isabet etti

Kosova heyeti örnek KOP projelerini incelediSonraki Haber

Kosova heyeti örnek KOP projelerini ince...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar