Osmaniye
DOLAR18.6372
EURO19.6767
ALTIN1078.1

Bidendan Putine: “NATO müttefiklerinin her karış toprağını savunmaya hazırız”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bidendan Putine: “NATO müttefiklerinin her karış toprağını savunmaya hazırız”
Abone ol
ABD BAŞKANI JOE BİDEN, RUSYA’NIN UKRAYNA’NIN DONETSK, LUHANSK, HERSON VE ZAPORİJYA BÖLGELERİNİ İLHAK ETMESİNİN ARDINDAN RUSYA DEVLET BAŞKANI VLADİMİR PUTİN’İ HEDEF ALARAK, "ABD VE MÜTTEFİKLERİ SİNDİRİLEMEYECEK. ABD NATO MÜTTEFİKLERİYLE BİRLİKTE NATO TOPRAKLARININ HER BİR KARIŞINI SAVUNMAYA HAZIR. PUTİN VE ONUN PERVASIZ SÖZLERİ İLE TEHDİTLERİNDEN YILMAYACAĞIZ" DEDİ.

ABD Başkanı Joe Biden, Rusya’nın Ukrayna’nın Donetsk, Luhansk, Herson ve Zaporijya bölgelerini ilhak etmesinin ardından Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i hedef alarak, "ABD ve müttefikleri sindirilemeyecek. ABD NATO müttefikleriyle birlikte NATO topraklarının her bir karışını savunmaya hazır. Putin ve onun pervasız sözleri ile tehditlerinden yılmayacağız" dedi.


ABD Başkanı Joe Biden, Rusya’nın Ukrayna’nın doğusundaki Donetsk, Luhansk, Herson ve Zaporijya bölgelerini ilhak etmesinin ardından Beyaz Saray’da açıklamalarda bulundu. Biden, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i hedef alarak, "Amerika ve müttefikleri sindirilemeyecek" dedi. Biden Putin’in savaşı NATO topraklarına taşımaya cesaret etmemesi gerektiğini söyleyerek, "Amerika, NATO müttefikleriyle birlikte NATO topraklarının her bir karışını savunmaya tamamen hazır. Sayın Putin, söylediklerimi yanlış anlamayın, her karış. Şunu vurgulayayım, Putin ve onun pervasız sözleri ile tehditlerinden yılmayacağız" şeklinde konuştu. Biden, ABD ve müttefiklerinin Ukrayna’yı askeri teçhizat ve yardımla desteklemeye devam edeceğini vurguladı.Baltık Denizi’ndeki gaz sızıntısına da değindi


Biden Baltık Denizi’nden geçen Kuzey Akım gaz hatlarındaki sızıntıya değinerek, “Bu kasıtlı bir sabotaj eylemiydi ve şimdi Ruslar dezenformasyon ve yalan pompalıyor. Biz müttefiklerimizle birlikte tam olarak ne olduğunu anlamak için çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Tavuk, vazo desenli yumurtladı görenler şaşırdıÖnceki Haber

Tavuk, vazo desenli yumurtladı görenler...

Hisarcık-Gediz yolu bölgemiz gelişimine büyük katkı sağlayacak”Sonraki Haber

Hisarcık-Gediz yolu bölgemiz gelişimine...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar