Osmaniye
DOLAR18.1085
EURO18.2825
ALTIN1020.9
Yusuf Cinkara Otomotiv

Berlin Belediye Başkanı, sahte Kiev belediye başkanı ile görüştü

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Berlin Belediye Başkanı, sahte Kiev belediye başkanı ile görüştü
Abone ol
BERLİN BELEDİYE BAŞKANI FRANZİSKA GİFFEY İLE KİEV BELEDİYE BAŞKANI VİTALİ KLİTSCHKO İNTERNET ÜZERİNDEN TOPLANTI YAPARKEN, GİFFEY’İN KARŞISINDAKİ KİŞİNİN KLİTSCHKO KILIĞINA GİREN BAŞKA BİRİ OLDUĞU TESPİT EDİLDİ.

Berlin Belediye Başkanı Franziska Giffey ile Kiev Belediye Başkanı Vitali Klitschko internet üzerinden toplantı yaparken, Giffey’in karşısındaki kişinin Klitschko kılığına giren başka biri olduğu tespit edildi.


Rusya’nın Ukrayna’ya saldırıları devam ederken, Almanya’nın Berlin Belediye Başkanı Franziska Giffey ile Kiev Belediye Başkanı Vitali Klitschko arasında video konferans yoluyla görüşme gerçekleştirildi. Görüşmede sahte Klitschko’nun Berlin’deki Ukraynalı mültecilerin durumunu ve onlar için yardım kampanyaları düzenlenip düzenlenmeyeceği ile ilgili sorular yöneltti. Ancak kısa süre sonra görüşmedeki adamın Klitschko olmadığı anlaşıldı. Giffey olayın ardından yaptığı açıklamada, "Ne yazık ki dijital ortamlarda güveni sarsma, Ukrayna ortaklarının ve müttefiklerinin itibarını sarsmak için çevrimiçi de dahil olmak üzere tüm araçlar kullanılıyor" dedi.


Berlin Senato Sözcüsü Lisa Frerichs de yaşanan ilginç olay üzerine kamuoyuna açıklama yaparak, yaklaşık yarım saat süren görüşmede Berlin belediye başkanının aslında Kiev Belediye Başkanı Vitali Klitschko ile değil ona benzeyen biri ile görüşme yaptığını söyledi. Yaşanan durumu, "Derin bir sahtekarlık" sözleriyle aktaran Frerichs, Devlet Kriminal Dairesi tarafından olayın araştırıldığını söyledi.Büyükelçi tarafından teyit alındı


Olayın ne şekilde ortaya çıktığı konusunda ise Frerichs başka detaylar verdi. Şüphe üzerine Ukrayna’nın Berlin Büyükelçisi Andriy Melnyk ile temasa geçildiğini aktaran Frerichs, "Başkanın muhatabının Vitali Klitschko olmadığına dair şüpheler vardı. Görüşmenin ilerleyişi ve konunun belirlenmesi konusunda Berlin tarafında şüpheler oluştu. Muhatabın Klitschko olmadığı Ukrayna Büyükelçisi Andriy Melnyk tarafından teyit edildi" ifadelerini kullandı."Yapay zeka kullanıldığına dair şüpheler var"


Öte yandan, Berlin tarafı muhatabın Klitschko’yu taklit eden biri olarak tanımlarken hem Alman medyası hem de Batı medyası ortaya yapay zeka iddialarını attı. Devlet Kriminal Dairesi’nin hala soruşturduğu olayda internet korsanlarının Klitschko’ya benzer sanal bir karakter oluşturduğu iddia edildi. Yapay zeka yöntemiyle oluşturulduğu iddia edilen karakterin kim olduğu veya kimler tarafından yapay zeka yöntemiyle oluşturulduğunun tespiti için çalışıldığı aktarıldı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bandırmalı gazeteciler Çanakkale turundaÖnceki Haber

Bandırmalı gazeteciler Çanakkale turunda

Ağrı Belediye Başkanı Sayan: Bunları halkımızın başına bela ediyorlarSonraki Haber

Ağrı Belediye Başkanı Sayan: Bunları hal...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar