Osmaniye
DOLAR18.8383
EURO20.3282
ALTIN1128.4

Başkan Yünkül: Mobbingle üyelerimizin istifa ettirilmesine sessiz kalmayacağız

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Başkan Yünkül: Mobbingle üyelerimizin istifa ettirilmesine sessiz kalmayacağız
Abone ol
SAĞLIK-SEN BURSA ŞUBE BAŞKANI GÖKHAN YÜNKÜL YAPTIĞI AÇIKLAMADA, "BURSA ŞUBEMİZ GERÇEKLEŞTİRDİĞİ 6. OLAĞAN GENEL KURUL İLE BÜYÜK BİR AİLE OLDUĞUNU GÖSTERMİŞTİR. BU TEŞKİLATIN HER BİRİMİNDE GÖREV YAPAN DAVA ARKADAŞLARIMIZIN SAMİMİYETİ VE DAVA ŞUURU BU BAŞARININ EN ÖNEMLİ UNSURUDUR" DEDİ.

Sağlık-Sen Bursa Şube Başkanı Gökhan Yünkül yaptığı açıklamada, "Bursa Şubemiz gerçekleştirdiği 6. Olağan Genel Kurul ile büyük bir aile olduğunu göstermiştir. Bu teşkilatın her biriminde görev yapan dava arkadaşlarımızın samimiyeti ve dava şuuru bu başarının en önemli unsurudur" dedi.


Seçim sürecinde, Sağlık-Sen çatısı altında dava şuuruyla hareket ettiğini belirtenten Yünkül, "6. Olağan Genel Kurulda aday olan kıymeti kendinden menkul kişiler, teşkilatımızdan ve üyelerimizden umduğunu bulamayınca istifa edip başka yerlere taşındılar. Delege seçimlerinde oy kullanabilsinler diye başka sendikalardan sendikamıza geçici üye taşıyan bu zevat şimdi de taşıdıkları bu kişileri ve kendileriyle beraber hareket eden kişileri sendikamızdan istifa ettiriyor. Bizim bu konuda diyecek bir şeyimiz yok. Zira üye olmakta, istifa etmekte kişinin kendi tercihi" diye konuştu.


Yetkilileri göreve çağıran Yünkül, "Ancak; idarecilik yetkisini kullanarak sendikamızdan üye istifa ettirilmesine elbette diyecek çok şeyimiz var. Seçimleri kaybeden hastane müdürünün ve aynı hastanenin başhekiminin, bununla birlikte diğer bazı hastanelerdeki başhemşire, servis sorumlusu ve yöneticilerin, üyelerimize mobbing yaparak, istifa ettirmesi sendikamız üzerinde tezgahlanan oyunların açık göstergesi olmaktadır. Seçimler sırasında ısrarla üzerinde durduğumuz, dertleri sendika ve dava olmayan, gerçek niyetleri, kişisel ikbal olanların saf değiştirerek, Devletin emaneti olan idarecilik makamını baskı aracı olarak kullanmalarından dolayı gerekli girişimlerde bulunacağımızı belirtirken, seçimler sırasında da ’Seçimlere karışmayacaksınız’ talimatı verilmesine rağmen, makamlarını kullanarak sendikamıza operasyon çekmeye çalışan idarecilere kör ve sağır kalan Sağlık Müdürlüğü yetkililerini göreve davet ediyoruz" şeklinde konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kocaeli İl Jandarmadan trafik raporuÖnceki Haber

Kocaeli İl Jandarmadan trafik raporu

Geleneksel Gaziantep Alışveriş Günleri 9 Aralıkta başlıyor.Sonraki Haber

Geleneksel Gaziantep Alışveriş Günleri 9...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar