Osmaniye
DOLAR18.5305
EURO18.2518
ALTIN1010.8
Yusuf Cinkara Otomotiv

Başkan Kartoğlu: “İBBnin hukuksuzluğuna geçit vermeyeceğiz”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Başkan Kartoğlu: “İBBnin hukuksuzluğuna geçit vermeyeceğiz”
Abone ol
BAŞAKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI YASİN KARTOĞLU, İBB YÖNETİMİ TARAFINDAN RUHSATI İPTAL EDİLEREK YIKILMAYA ÇALIŞILAN ŞEHİT SAVCI MEHMET SELİM KİRAZ BİLGİEVİ’Nİ ZİYARET ETTİ. İBB YÖNETİMİNİN HUKUKSUZ GİRİŞİMİNE KARŞI AÇIKLAMALARDA BULUNAN BAŞKAN KARTOĞLU, “BİLGİEVİMİZ TÜM BAŞAKŞEHİRLİLERE AİTTİR. BAŞAKŞEHİRLİ’NİN HAKKINI SONUNA KADAR KORUYACAK, İBB YÖNETİMİNİN YAPMIŞ OLDUĞU HUKUKSUZ GİRİŞİME ASLA İZİN VERMEYECEĞİZ” DEDİ.

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, İBB yönetimi tarafından ruhsatı iptal edilerek yıkılmaya çalışılan Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Bilgievi’ni ziyaret etti. İBB yönetiminin hukuksuz girişimine karşı açıklamalarda bulunan Başkan Kartoğlu, “Bilgievimiz tüm Başakşehirlilere aittir. Başakşehirli’nin hakkını sonuna kadar koruyacak, İBB yönetiminin yapmış olduğu hukuksuz girişime asla izin vermeyeceğiz” dedi.


Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Aralık ayında İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) yönetimi tarafından hukuksuz bir şekilde kapısı kırılarak içeri girilmeye çalışılan Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Bilgievi’ni ziyaret etti. İBB yönetiminin bir bilgievini nasıl gasp etmeye çalıştığını anlatan Başkan Kartoğlu, süreci yakından takip ettiklerini ve tüm Başakşehirli’nin hakkını koruyacaklarını söyledi.


“Binlerce Başakşehirli eğitim alıyor”


Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Bilgievi’nin Başakşehir Belediyesi tarafından 2018 yılında yapıldığını söyleyen Başkan Kartoğlu, “Gencinden yaşlısına binlerce Başakşehirli’nin istifade ettiği bilgievimizin ruhsatı İBB yönetimi tarafından hukuksuz bir şekilde iptal edildi. Elektrik ve doğalgazı kesilerek mühürlenmeye çalışıldı. Hatta kendi çıkarları doğrultusunda kullanmak için yıkma talimatı verildi. Bu merkez bir kamu alanıdır. Bilgievimizin her köşesinde kamu yararına hizmet verilmektedir.” değerlendirmesinde bulundu.


“Şehit Savcımızın isminden rahatsız mı oldunuz?”


Terör örgütü tarafından görevi başında şehit edilen Mehmet Selim Kiraz ismini Başakşehir’de yaşatmaya devam edeceklerini ifade eden Başkan Kartoğlu, “Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz bizim komşumuz, değerimiz ve kıymetlimizdir. İBB yönetimi, terör örgütü tarafından görevi başında şehit edilen savcımızın isminden rahatsız mı oluyor? Şehit savcımızın ismi burada yaşayacak ve kimse buna engel olamayacaktır” dedi.


Kamuya ait arsayı sattılar


İBB yönetiminin Başak Mahallesi’nde yer alan kamuya ait bir arsayı da üçüncü şahıslara sattığını söyleyen Başkan Kartoğlu, “Başak Mahallemizde bulunan Living Lab İnovasyon ve Teknoloji Merkezi’mizin tam karşısında bir arazi bulunuyor. Maalesef bu kamu arazisi İBB yönetimi tarafından üçüncü kişilere satıldı. Kamuya ait bir arazi nasıl satılır anlamış değilim.” şeklinde konuştu.


Başakşehirli bir vatandaş olarak bu hukuksuz girişime asla izin vermeyeceğinin altını çizen Başkan Kartoğlu, tüm Başakşehirlilerin hakkını koruyacağını söyledi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Hayvanat bahçesinden geyik çalıp öldüren 2 zanlı tutuklandıÖnceki Haber

Hayvanat bahçesinden geyik çalıp öldüren...

İnönü İletişime 3üncülük ödülüSonraki Haber

İnönü İletişime 3üncülük ödülü

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar