Osmaniye
DOLAR16.6278
EURO17.6243
ALTIN976.56
Yusuf Cinkara Otomotiv

Bakan Yardımcısı Kıran: Ukrayna savaşı sonrası Batının çifte standardına bizzat yeniden şahit olduk

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bakan Yardımcısı Kıran: Ukrayna savaşı sonrası Batının çifte standardına bizzat yeniden şahit olduk
Abone ol
DIŞİŞLERİ BAKAN YARDIMCISI YAVUZ SELİM KIRAN, "UKRAYNA SAVAŞI SONRASI BATI’NIN ÇİFTE STANDARDINA BİZZAT YENİDEN ŞAHİT OLDUK. UKRAYNALI İNSANLAR İÇİN SINIR KAPILARI ARDINA KADAR AÇILIRKEN, AYNI TUTUM SURİYELİ MÜLTECİLERE GÖSTERİLMEDİ. MÜLTECİ MESELESİ ÜZERİNDEN FARKLI ALGILAR OLUŞTURULMAYA ÇALIŞILIYOR. BU KONUDA ÖZELLİKLE SOSYAL MEDYADA OLUMSUZ ALGILAR OLUŞTURULMAYA ÇALIŞILIYOR" DEDİ.

Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, "Ukrayna savaşı sonrası Batı’nın çifte standardına bizzat yeniden şahit olduk. Ukraynalı insanlar için sınır kapıları ardına kadar açılırken, aynı tutum Suriyeli mültecilere gösterilmedi. Mülteci meselesi üzerinden farklı algılar oluşturulmaya çalışılıyor. Bu konuda özellikle sosyal medyada olumsuz algılar oluşturulmaya çalışılıyor" dedi.


Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Başiskele Belediyesi tarafından gençlere yönelik düzenlenen "Kariyer Zirvesi" etkinliğine konuk oldu. "Stratejik Liderlik" üzerine gençlere tavsiyelerde bulunan Kıran, "Liderlik, içerisinde birçok şeyi barındırıyor. Sorunları çözmeyi, kriz yönetimini bilmeliyiz. Lider kişi sorunlardan kaçmamalı. Ülkemiz, coğrafya gereği tarihin en eski zamanlarından beri birçok problemlerle boğuşuyor. Son zamanlarda ise ülkemizin dört bir tarafını saran savaşlar dolayısıyla zor günler geçirdik. Bu savaşların ülkemizde oluşturduğu sorunları kendi kendimize çözme başarısı gösterdik. Sınır ötesi operasyonlarımız Fırat Kalkanı, Barış Pınarı ve Zeytin Dalı ile Suriye sınırımızdaki terör unsurlarını bertaraf ettik. Savunma sanayimizde yaşanan ilerlemeler ülkemizin stratejik liderliğine büyük katkılar sunmaya devam ediyor. Savunma sanayindeki gelişmeler ülkemiz adına büyük bir gurur kaynağı" dedi."Ukrayna savaşı sonrası Batı’nın çifte standardına bizzat yeniden şahit olduk"


Gençlerin sorularını da yanıtlayan Kıran, mülteci sorunlarına yönelik soru üzerine, "Türkiye olarak bizler, komşu ülkeler başta olmak üzere dünyanın her bir köşesinde yardıma muhtaç insanlara yardım elini ulaştıran bir milletiz. Suriye’de yaşanan iç savaşta olsun, Rusya-Ukrayna savaşı olsun bizler din, dil ve ırk ayrımı gözetmeksizin savaş mağdurlarının yanında olduk. Ukrayna savaşı sonrası Batı’nın çifte standardına bizzat yeniden şahit olduk. Ukraynalı insanlar için sınır kapıları ardına kadar açılırken aynı tutum Suriyeli mültecilere gösterilmedi. Mülteci meselesi üzerinden farklı algılar oluşturulmaya çalışılıyor. Bu konuda özellikle sosyal medyada olumsuz algılar oluşturulmaya çalışılıyor. Sizlere tavsiyem bu noktada daha dikkatli olmanızdır. Mültecilerin ülkelerine güvenli ve onurlu geri dönüşleriyle ilgili stratejik çalışmalarımız devam ediyor" dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Üsküdarda seyir halindeki araçların üzerine ağaç devrildiÖnceki Haber

Üsküdarda seyir halindeki araçların üzer...

SİMDER Başkanı Güney: Olumsuzlukları birlikte aşacağızSonraki Haber

SİMDER Başkanı Güney: Olumsuzlukları bir...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar