Osmaniye
DOLAR18.5814
EURO18.3669
ALTIN1021.3
Yusuf Cinkara Otomotiv

Bakan Kocadan OSB Hastanesine onay

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bakan Kocadan OSB Hastanesine onay
Abone ol
OSB BAŞKANI CENGİZ ŞİMŞEK, YAKLAŞIK 250 BİN KİŞİNİN İSTİHDAM EDİLDİĞİ GAZİANTEP OSB'DE BİR HASTANENİN BULUNMAMASININ BÜYÜK BİR EKSİKLİK OLDUĞUNU BELİRTEREK, PROJESİ TAMAMLANAN '50 YATAKLI TRAVMATİK ACİL DURUM HASTANESİ' HAKKINDA BİLGİ VERDİ. SAĞLIK BAKANI KOCA TARAFINDAN 50 YATAK KAPASİTELİ HASTANE PROJESİNE ONAY VERİLİRKEN EN KISA SÜREDE İHALEYE ÇIKILMASI İÇİN ÇALIŞMALARIN BAŞLATILACAĞI BİLDİRİLDİ.

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Cengiz Şimşek ve Yönetim Kurulu Üyeleri Ömer Cıncıkcı, Hüseyin Ulutaş, Özgür Özdağlı, İbrahim Gümüşoğlu, Savaş Mahsereci ve Bölge Müdürü M. Özer Özcan’dan oluşan OSB Heyeti, Ankara’da Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile bir araya gelerek OSB’ye yapılacak hastane ile ilgili görüş alışverişinde bulundu.


OSB Başkanı Cengiz Şimşek, yaklaşık 250 bin kişinin istihdam edildiği Gaziantep OSB’de bir hastanenin bulunmamasının büyük bir eksiklik olduğunu belirterek, projesi tamamlanan ’50 Yataklı Travmatik Acil Durum Hastanesi’ hakkında bilgi verdi. Sağlık Bakanı Koca tarafından 50 yatak kapasiteli hastane projesine onay verilirken en kısa sürede ihaleye çıkılması için çalışmaların başlatılacağı bildirildi.


Gaziantep OSB’de çalışanlarının sağlık sorunlarının çözümünde ve muhtemel trafik kazalarında erken müdahalede hayati önem taşıyan hastanede İç Hastalıkları, Göğüs Hastalıkları, Yanık Bölümü, Kadın Doğum Bölümü, Genel Cerrahi, Damar Cerrahi, Nöroloji, Üroloji, Kulak Burun Boğaz, Anestezi, Plastik Cerrahi, Cildiye, Diş, Ortopedi, Psikiyatri, Göz Hastalıkları, Beslenme ve Diyetetik Bölümü, Acil ve Fizik Tedavi, 3 Adet Ameliyathane ve Yoğun Bakım Ünitesi, Ultrason, Tomografi, Röntgen ve Hematoloji Bölümleri ile destek odalarının bulunması öngörülüyor.


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya desteklerinden dolayı teşekkür eden Başkan Şimşek, "Bizler için çalışanlarımızın ve insanlarımızın sağlığı her şeyden önce gelir. Nüfusu bir çok şehirden fazla olan Organize Sanayi Bölgemiz aynı zamanda şehirler arası yol güzergahında bulunmaktadır. Dolayısıyla böyle bir hastanenin yapılması büyük bir ihtiyaçtır. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz" diye konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Karabük TSO “Zamanda Yolculuk Rotaları” projesini başlatacakÖnceki Haber

Karabük TSO “Zamanda Yolculuk Rotaları”...

Malatyada Tarıma Dayalı Su Ürünleri Yetiştiriciliği kuruluyorSonraki Haber

Malatyada Tarıma Dayalı Su Ürünleri Yeti...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar