Osmaniye
DOLAR17.9429
EURO18.5478
ALTIN1031.9
Yusuf Cinkara Otomotiv

Bahçelievlerde Yaz Okulları Devam Ediyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bahçelievlerde Yaz Okulları Devam Ediyor
Abone ol
BAHÇELİEVLER BELEDİYESİ, GEÇTİĞİMİZ YIL PANDEMİ DÖNEMİNDE YÜZ YÜZE YAPILAMAYAN YAZ OKULLARI ETKİNLİKLERİNE BU YIL YENİDEN BAŞLADI. ‘GÜÇLÜ VE MUTLU BİR TÜRKİYE İÇİN ÇOCUKLARIMIZI GELECEĞE HAZIRLIYORUZ’ SLOGANIYLA GERÇEKLEŞTİRİLEN YAZ OKULLARI ETKİNLİKLERİNDE FARKLI YAŞ GRUPLARINDAKİ ÖĞRENCİLERE 20 FARKLI BRANŞTA ÜCRETSİZ EĞİTİM VERİLİYOR. BAŞVURULARDA YAŞANAN YOĞUN TALEP NEDENİYLE BAHÇELİEVLER BELEDİYESİ EK KONTENJAN AÇARAK ÖĞRENCİ KAPASİTESİNİ ARTTIRDI.

Bahçelievler Belediyesi, geçtiğimiz yıl pandemi döneminde yüz yüze yapılamayan Yaz Okulları etkinliklerine bu yıl yeniden başladı. ‘Güçlü ve mutlu bir Türkiye için çocuklarımızı geleceğe hazırlıyoruz’ sloganıyla gerçekleştirilen Yaz Okulları etkinliklerinde farklı yaş gruplarındaki öğrencilere 20 farklı branşta ücretsiz eğitim veriliyor. Başvurularda yaşanan yoğun talep nedeniyle Bahçelievler Belediyesi ek kontenjan açarak öğrenci kapasitesini arttırdı.


Çocukların gelişimine katkı sağlayan Yaz Okulları etkinliklerinde 7 -14 yaş arası gruplardaki öğrencilere Robotik Kodlama, Satranç, Resim, Müzik, Drama, İngilizce ve Ebru sanatı eğitimleri veriliyor. Eğitimler Bahçelievler Belediyesi’nin Altınyıldız, Cumhuriyet, Çobançeşme, Kocasinan, Nazife Yaman, Selin Sokak, Siyavuşpaşa, Soğanlı ve Yenibosna Bilgi Evleri’nde devam ediyor. 20 Haziran’da başlayan eğitimler 22 Temmuz tarihine kadar devam edecek.


Çocuklar, gençler ve yetişkinlerin de katılabileceği dans kurslarında ise Hip Hop, Break Dans, Street Jazz, Modern Dans eğitimleri veriliyor. Diğer yandan Bahçelievler Belediyesi’nin sporun ve sporcunun gelişimi için düzenlediği Yaz Okulları çerçevesinde Yüzme, Basketbol, Voleybol, Jimnastik, Judo, Güreş, Kick Boks, Karate, Geleneksel Okçuluk, Modern Okçuluk, Atıcılık (Havalı silahlar), Tenis ve Halter kursları devam ediyor.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Stoltenberg: Finlandiya ve İsveç davetli statüsüne sahip olacakÖnceki Haber

Stoltenberg: Finlandiya ve İsveç davetli...

Şanlıurfada uzun namlulu silah ile tabanca ele geçirildiSonraki Haber

Şanlıurfada uzun namlulu silah ile taban...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar