Osmaniye
DOLAR17.9659
EURO18.3229
ALTIN1028.6
Yusuf Cinkara Otomotiv

Anadolu Halk Dansları Topluluğu, Nasreddin Hoca Festivaline katıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Anadolu Halk Dansları Topluluğu, Nasreddin Hoca Festivaline katıldı
Abone ol
ESKİŞEHİR’DE DÜZENLENEN ULUSLARARASI NASREDDİN HOCA KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ'NDE ANADOLU ÜNİVERSİTESİ HALK DANSLARI TOPLULUĞU İLE BİRLİKTE 6 FARKLI ÜLKEDEN DANSÇILAR KATILDI

Eskişehir’de düzenlenen Uluslararası Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivali’nde Anadolu Üniversitesi Halk Dansları Topluluğu ile birlikte 6 farklı ülkeden dansçılar katıldı.


Anadolu Üniversitesi Halkbilim ve Araştırmaları Merkezi Halk Dansları topluluğu, Eskişehir’in Sivrihisar İlçesinde başlayan Sivrihisar Belediyesi Uluslararası Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivali’nde üniversitemizi temsil etti. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi (CBİKO) Başkanı Doç. Dr. Salim Atay, Letonya Büyükelçisi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Büyükelçisi, Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Nabi Avcı, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, Sivrihisar Kaymakamı Hüseyin Sayın, Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda vatandaşın katıldığı festivalde, birçok farklı etkinlik gerçekleştirildi."Nasreddin Hoca dünya için çok önemli bir yerde”


CBİKO Başkanı Doç. Dr. Salim Atay festivalde, "Nasrettin Hoca dilimize pelesenk olan bir isim, ama büyük bir bilgin, düşünce adamı. Nasrettin Hoca’nın önemini yurt dışında bulunduğum dönemde yabancılardan öğrendim diyebilirim. Onun hakkında kitaplar yazmışlar. Biz sadece fıkralarından bahsediyoruz, ama onlar onun nasıl bir yönetim gurusu olduğundan bahsediyorlar” dedi.Halk Dansları Topluluğu “Kıskanç” isimli oyunu sahneledi


Protokol konuşmaların ardından ABD, Moldova, Sırbistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Letonyalı dans grupları ülkelerine özgü danslar sergiledi. Anadolu Üniversitesi Halkbilim ve Araştırmaları Merkezi Halk Dansları Topluluğu tarafından sahnelenen “Kıskanç” isimli oyun büyük beğeni topladı. Festivale katılan altı ülkenin dansçıları hep birlikte ‘Halkalı Şeker’ isimli türkü eşliğinde dans ederken etkinliğin sonunda dansçılara ödülleri, CBİKO Başkanı Doç. Dr. Salim Atay, Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Nabi Avcı, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal ve diğer protokol üyeleri tarafından verildi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Üstün yetenekli öğrenciler 10. ÜYEP Bellek Olimpiyatında mücadele ettiÖnceki Haber

Üstün yetenekli öğrenciler 10. ÜYEP Bell...

Maffy Kuşadası Caz Günleri başladıSonraki Haber

Maffy Kuşadası Caz Günleri başladı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar