Osmaniye
DOLAR18.6306
EURO19.5264
ALTIN1061.8

Ali Babacan: “Ülkeyi, Özgür Bir Nesil Yetiştirmenin Heyecanıyla Yöneteceğiz”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ali Babacan: “Ülkeyi, Özgür Bir Nesil Yetiştirmenin Heyecanıyla Yöneteceğiz”
Abone ol
Deva Partisi Genel başkanı Ali babacan, ülke yönetiminde, özgür nesillerin yetiştirilmesine önem vereceklerini söyledi.

Deva Partisi Genel Başkanı Ali babacan, ülke yönetiminde, özgür nesillerin yetiştirilmesine önem vereceklerini söyledi.

Babacan, İstanbul’da partisinin kadın ve eğitim politikaları başkanlıklarının düzenlediği toplantıda;  Öğretmenler Günü’nü kutlayarak başladığı sözlerinde, kadın ve gençler üzerine politikalarından sözetti.

ÖĞRETMENLERİN RAHAT ÇALIŞMASI

Deva Partili Genel Başkanı Ali babacan, öğretmenlerin rahat kafayla çalışmasının 85 milyon insanın yararına olacağını belirterek;  

 “Ulvi hedeflerle andığımız öğretmenlerimizin sıkıntılarla boğuşmasına razı gelmeyeceğiz. Öğretmenlerin değersizleştirilmesine, ekonomik yönden sıkıntı çekmesine razı gelmeyeceğiz.

Öğretmenlerin rahat bir kafayla çalışmasının 85 milyonun faydasına olacağını biliyoruz. Öğretmenlik mesleğinin saygınlığını ve cazibesini hem maddi hem de manevi yönden artırmak zorundayız.”dedi.

OKULA AÇ GİDEN ÇOCUKLAR

Okula çok sayıda çocuğun aç gittiğine dikkat çeken Babacan;

“Bizim için mesele hiçbir ayrım yapmadan, çocukların nitelikli eğitime ve sağlıklı gıdaya erişmesini sağlamaktır. Okula aç giden çok sayıda öğrenci var. Annesi-babası ister devlet memuru olsun ister esnaf ister iş insanı ister kapıcı olsun. 

İster köyde yaşasın ister şehirde ister ülkemizin kuzeyinde olsun ister güneyinde, doğusunda batısında; hiç fark etmez. Bizim için mesele, çocukları eşit ve kaliteli eğitim imkânlarıyla buluşturmaktır. 

 İnsanımıza sunacağımız en anlamlı hizmet; devlet okullarının kaliteli eğitim vereceğine dair inancı gerçekçi şekilde tesis etmektir.

Cumhuriyet tarihinde hiçbir zaman maddi imkânları sınırlı olan ailelerin çocukları ile varlıklı ailelerin çocukları arasında bu kadar büyük bir fırsat eşitsizliği olmamıştı.  

Gençlere ‘Başımıza yeni yeni icatlar çıkarın’ diyeceğiz. Hiç kimsenin hayallerini sınırlandırmayacağız. Hayallerini gerçeğe çevirmek için gençlere imkân sağlayacağız.  

Bu ülkeyi, analitik düşünen, hayalleri kalıplara sokulmayan, özgür bir nesil yetiştirmenin heyecanıyla yöneteceğiz.”dedi.

KADINLARIN HAYATINI KOLAYLAŞTIRACAĞIZ

Kadınlarının hayatının kolaylaştırılması ile, Türkiye’nin zengin ve mutlu olacağını vurgulayan babacan; “Türkiye ne zaman zengin, mutlu ve adil bir toplum olacak, biliyor musunuz? Kadınların hayatı kolaylaştığı zaman. Kadın-erkek eşitsizliğini yıktığımız zaman.

Çağdaşlık tartışmaları kadının konumu üzerinden yapıldı. ‘Geleneksel’ olan ile ‘modern’ olan, birbirleriyle kadının konumu üzerinden kavga etti. Laiklik, kadının kıyafeti üzerinden tartışıldı.

28 Şubat döneminde, başörtüsü bahane edilerek, kadınlar eğitim ve çalışma hayatından uzaklaştırıldı.

Kadınlar, uzun yıllar süren ayrımcılığa ve haksızlıklara maruz kaldı. Kadınlar on yıllar boyunca, siyasi kavgalarda koçbaşı olarak kullanıldı.

İstanbul Sözleşmesi bir gece yarısı terk edildiğinde, süreç yine kadınlar hiçe sayılarak siyasi hesaplar üzerinden yürütüldü. Kadınlar, bu kavgaların ezileni, kaybedeni, kurbanı oldu. Oysa kadınlar, eşit ve özgür bir yaşam istiyor. Bu kadar basit. Sapasağlam bir siyasi irade ve temiz bir zihin lazım.  

Ayrıca 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ne ilişkin mesajlar da veren Babacan “Kadına yönelik şiddeti kınıyorum. Kadınlara dayanışma duygularımı iletiyorum” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Şanlıurfada öğretmenler unutulmadıÖnceki Haber

Şanlıurfada öğretmenler unutulmadı

Mecidiyeköyde çatıda yürekleri ağza getiren çalışma kameradaSonraki Haber

Mecidiyeköyde çatıda yürekleri ağza geti...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar