Osmaniye
DOLAR17.9525
EURO18.2764
ALTIN1017.2
Yusuf Cinkara Otomotiv

‘11. Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödül

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
‘11. Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödül
Abone ol
DİYARBAKIR VALİSİ MÜNİR KARALOĞLU, MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI VE YEŞİLAY İŞ BİRLİĞİYLE DÜZENLENEN "11. SAĞLIKLI NESİL SAĞLIKLI GELECEK" YARIŞMASINDA DİYARBAKIR'DA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE ÖDÜLLERİNİ VERDİ.

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, Milli Eğitim Bakanlığı ve Yeşilay iş birliğiyle düzenlenen "11. Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek" yarışmasında Diyarbakır’da dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi.

Diyarbakır’dan 29 bin öğrencinin katıldığı yarışmada, Yenişehir İlkokulu öğrencisi Abdulkadir Enes Yusufoğlu görsel eser kategorisinde Türkiye ve il birincisi olurken, edebi ve görsel sanatlar kategorilerinde beş öğrenci de il birinciliği elde etti.

Vali Münir Karaloğlu, düzenlenen ödül töreninde yaptığı konuşmada bağımlılığın, çağın ve insanlığın en büyük problemi olduğunu söyledi.

Bağımlılıkla mücadeledeki en kestirme metodun çocukları, gençleri bilinçlendirmek olduğunu vurgulayan Vali Karaloğlu, “Bilinçli bir genci hiç kimse bağımlı kılamaz.

Onun için bizim yavrularımızı, çocuklarımızı, gençlerimizi bilinçlendirmemiz, farkındalıklarını artırmamız lazım. İşte bu yarışmada tam onun için düzenlenmiş bir yarışma.

Çocuklarımızı bağımlılığa karşı bir risk değil, bağımlılıkla mücadelede yanımızda, yakınımızda beraber mücadele ettiğimiz insanlar haline getirelim” dedi.

Bağımlılıkla topyekun mücadelenin devam edeceğine işaret eden Vali Karaloğlu, şunları aktardı:

“Bağımlılığa feda edebilecek tek bir yavrumuz, gencimiz, insanımız yok. Ama maalesef toplumda bağımlılarımızda var.

Onların bir taraftan tekrar bağımlılıktan kurtulması, tedavi edilmesi, tedavi sonrası rehabilitasyon süreçlerinin tamamlanması, sonrasında hayata katılması konusunda da Diyarbakır da mücadelelerimiz var.”

Konuşmaların ardından Vali Karaloğlu konuşma sonrasında, edebi ve görsel eserler alanlarında dereceye giren öğrencilere madalyalarını ve hediyelerini verdi.

Valilik Hevsel toplantı salonunda yapılan törene, Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Nüammer Uslu, İl Sağlık Müdürü Dr. Cihat Tekin, Yeşilay Bölge Koordinatörü Muhammed Ay, Yeşilay Şube Başkanı Mesna Şimşek, dereceye giren öğrenciler, velileri ve öğretmenler katıldı.

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Engelsiz taksi hizmetinden yararlanan Hakana Kocaelispor sürpriziÖnceki Haber

Engelsiz taksi hizmetinden yararlanan Ha...

Şehit öğretmen Şenay Aybüke Yalçın, düzenlenen futbol turnuvasıyla anıldıSonraki Haber

Şehit öğretmen Şenay Aybüke Yalçın, düze...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar